Jak využít email marketing pro získání zpětných odkazů

Jak využít email marketing pro získání zpětných odkazů

Rand Fishkin - profilové fotoVyužíváte pro propagaci svého webu a získání nových zákazníků email marketing? Víte, že pomocí email marketingu můžete také získat zpětné odkazy pro váš web?

Prohlédněte si video Using Emails to Build Links od SEOmoz, ve kterém vám Rand Fishkin představí několik rychlých tipů, jak pracovat s email marketingem a jak pomocí něj získávat zpětné odkazy.

Wistia

Pokud nevládnete dostatečně angličtinou, sepsal jsem pro vás přehled rychlých tipů, jak na email marketing, které byly zmíněny ve videu.
 1. U každého webu byste se měli pokoušet pracovat s email marketingem. Nezáleží na tom, jestli se jedná o eshop, obsahový web nebo firemní prezentaci. Je potřeba pouze vhodně zvolit strategii email marketingu.
 2. Při přihlášení k odběru newsletteru na webu požadujte po návštěvnících pouze minimum údajů. Kromě emailu se ale vždy snažte získat i jméno. Důvod je prostý – emaily obsahující jméno příjemce mají větší pravděpodobnost, že budou otevřeny a že čtenář vykoná požadovanou akci.
 3. Odběratelům posílejte pouze zajímavý obsah
 4. Při přihlášení k odběru newsletteru uveďte, jak často budete provádět rozesílku. U přihlašovacího formuláře jednoduše uveďte např. Budeme vám zasílat maximálně jeden email týdně.
 5. Sledujte a vyřazujte neaktivní uživatele z vašeho mailing listu. Je lepší neaktivní uživatele ze seznamu vyřadit, protože ti jsou často neaktivní kvůli tomu, že některý z předchozích emailů označili jako spam. Služby pro hromadnou rozesílku emailů sledují procento uživatelů, kteří označili rozesílku za spam a pokud je míra spamu nad limitní hodnotou, mohou omezit nebo zastavit další rozesílky.
 6. Využívejte A/B testování a multivariantní testování zobrazování a funkčnosti formuláře pro přihlášení odběru emailů. Zkoušejte různé nadpisy, umístění formuláře či způsob zobrazení formuláře (např. v bočním menu, vyskakovací okno, na začátku nebo konci stránky).Komentáře

  • napsal

   V článku jsou uvedeny jen rychlé tipy pro email marketing. Možnosti, jak získat zpětné odkazy prostřednictvím email marketingu, jsou zmíněny v rámci videa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku