Jak vypadá běžný emailový podpis

Jak vypadá běžný emailový podpis

Používáte ve svých emailech podpisy? Podepisujete se jenom jménem, nebo používáte informačně či graficky bohatou emailovou patičku? Každý je zvyklý na něco jiného. Někdy se odesilatel emailu může rozhodnout, co do podpisu emailu vloží (především u osobních emailů), jindy jsou vzhled a struktura emailové patičky jasně dané (např. u firemních emailových účtů).

Společnost Kwaga, provozující službu pro správu emailových kontaktů nazvanou WriteThat.name, od roku 2011 pravidělně analyzuje, jaké podpisy se běžně používají u emailových zpráv. Během této doby provedla analýzu více než 700 milionů emailových zpráv. Na základě získaných informací vytvořila následující infografiku pojmenovanou Anatomy of an Email Signature.

Cílem infografiky je popsat typický emailový podpis. Z infografiky se dozvíte, že:

 • více než polovina uživatelů využívá nějaký emailový podpis,
 • 70 % uživatelů uvádí v podpisu své jméno,
 • 58 % uvádí společnost, ve které pracují,
 • 43 % má ve svém emailovém podpisu svoji pozici ve společnosti,
 • 39 % uvádí emailovou adresu,
 • 29 % zahrnuje do podpisu i poštovní adresu,
 • 60 % uvádí číslo pevné telefonní linky, 28 % svůj mobilní telefon a 5 % svoje Skype jméno,
 • velmi málo se v emailových patičkách používají odkazy na sociální sítě,
 • reální lidé většinou uvádí ve svých emailech doplňující kontaktní informace, zatímco u čistě marketingových emailů často tyto informace chybí.

Na konci infografiky je také uvedeno pět doporučení, jak pracovat s emailovými podpisy. Vyberu z nich tři, podle mě nejdůležitější.

 1. Oddělujte emailový podpis od samotného obsahu zprávy.
 2. Nepoužívejte čistě obrázkové podpisy.
 3. Jestliže komunikujete se zahraničními uživateli, nezapomeňte přidat mezinárodní předvolbu ke svým telefonním číslům.

TIP: Naučte se nastavit emailové podpisy v MS Outlooku 2010

Jak vypadá běžný podpis emailu

Zdroj: INFOGRAPHIC: The Anatomy of an Email SignatureWriteThat.name

Původně spatřeno: Infographic: What People Put Into Their Email SignaturesMarketing LandKomentáře

 1. napsal

  V podpisu rád najdu důležité informace jako například telefon, email nebo web a dokáže mě vytočit, když se někdo podepíše jen jménem a já nemůžu najít jednoduše tyto informace. Je pravda, že když pod podpisem najdete ještě patnácti řádkový výpis toho čím se dotyčný zabývá tak je to neštěstí.
  Pepan Mencl nedávno publikoval Web MENCL PRO – rozcestí značek MENCL

  • napsal

   Záleží na tom, jaké komunikační kanály daný člověk preferuje. Já například taky neuvádím své telefonní číslo, protože jsem radši, pokud mě někdo, koho neznám, napoprvé osloví prostřednictvím mejlu. Pokud mi však chce ihned zavolat, tak moje telefonní číslo není nijak zatajované a dá se rychle zjistit.

 2. napsal

  Docela zajímavé téma k diskuzi 🙂 Přijde mi, že velikost a nabubřelost podpisu tak nějak koreluje s tím, jak moc se ten který pisatel cítí z titulu své funkce důležité, jak moc na ní lpí. Od freelancerů či naopak majitelů firem mi většinou chodí celkem hubeňoučké signatury (třeba Jan Novák, nebo jen JN), běžný standard je jméno + web + telefon. Čím víc se jde do korporádních houštin, tím více koukám do LinkedInů, korporátních claimů, výpisů funkcí, různých log a motivujících obrázků či dokonce úplných korespondenčních adres. Při komunikaci s velkou firmou je podpis leckdy větší, než samotné tělo zprávy. Jen málo lidí používá specifický podpis při odeslání z mobilního zařízení mimo kancelář (přitom je to docela praktické vědět).

  Kdysi ještě v agenturním světě jsem si na tom taky docela zakládal, dneska už to mám radši oboustranně stručné a výstižné 🙂

  Jinak u mně vypadá takto:

  Lukáš Pítra

  Tel.: 773 92-72-92
  Web a blog: http://www.lukaspitra.cz
  Twitter: @Lukaspitra
  Skype: lukas.pitra
  Lukáš Pítra nedávno publikoval Linkbuilding – interně či externě?

  • napsal

   Díky Lukáši za názor.

   V korporátu je často ten problém, že šablony emailových podpisů jsou striktně dané. Někdy nemusí jít podpis ani odstranit – např. pokud jsou podpisy ke zprávám přidávány až automaticky na serveru a ne na klientské straně.

   Nejhorší u emailových podpisů jsou takové ty automatické dovětky typu – toto je důvěrná konverzace; netiskněte emaily – zachraňte lesy; citáty apod.

   Co se týče mobilních emailových podpisů, tak tam je to diskutabilní. Většina mobilních zařízení se dá dnes využít k plnohodnotné práci s emailem. Třeba mě osobně nezajímá, jestli člověk psal email v tramvaji, na obědě, v kancláři nebo na koupališti. Např. spousta lidí je v terénu na mobilním emailu pracovně, takže by se to těžko rozlišovalo. Tj. to, že je zpráva odeslána z mobilního zařízení ještě neznamená, že člověk zrovna není v pracovním procesu.

   U mě vypadá emailový podpis takto 🙂

   Zdeněk Hejl

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • emailové podpisy
 • podpis v emailu vzor