Jak vložit příspěvek z Facebooku na vlastní web

Jak vložit příspěvek z Facebooku na vlastní web

Facebook včera oznámil, že umožňuje všem uživatelům vkládat na svůj web příspěvky z Facebooku. Doposud byla tato funkce dostupná pouze vybraným webům. Pojďme se společně podívat na to, jak můžete i vy vkládat příspěvky z Facebooku na svůj vlastní web.

Jaké příspěvky je možné vkládat

Logicky není možné vybrat si libovolný příspěvek na Facebooku a vložit jej na svůj web. Vkládat lze pouze veřejně dostupné příspěvky z osobních profilů nebo Facebook stránek. U osobních profilů nestačí, že uživatel status veřejně publikoval – musí mít také povolené sledování.

Povolit sledování vlastního osobního profilu můžete v nastavení svého profilu na záložce Sledující.

Povolení sledování osobního profilu na Facebooku

Jak vložit příspěvek z Facebooku na web

Vyberte si svůj příspěvek nebo veřejný příspěvek někoho jiného, kdo má povolené sledování, popř. příspěvek některé Facebook stránky. Klikněte na šipku v pravém horním rohu příspěvku a z menu vyberte položku Vložit příspěvek.

Kontextové menu u příspěvku na Facebooku

Zobrazí se vám okno, ze kterého si zkopírujte vygenerovaný HTML kód.

Kód pro vložení Facebook příspěvku na web

Tento kód následně vložte přímo do HTML kódu stránky na svém webu, na které chcete příspěvek zobrazit.

HTML kód Facebook příspěvku

Jak vypadá vložený příspěvek

Výsledek bude v případě příspěvku z osobního profilu vypadat následovně.

 

 

Přímo z příspěvku můžete začít sledovat uživatele, vložit daný příspěvek k sobě na web, dát Líbí se mi příspěvku a sdílet příspěvek. Komentování příspěvku však probíhá až přímo na Facebooku.

Pokud budete vkládat příspěvek z Facebook stránky, tak se bude zobrazovat takto.

 

 

Přímo z příspěvku se můžete stát fanouškem Facebook stránky, vložit daný příspěvek k sobě na web, dát Líbí se mi příspěvku a sdílet příspěvek. Komentování příspěvku je opět možné pouze přímo na Facebooku.

Závěrem

Umožnění vkládání příspěvků z Facebooku na vlastní webové stránky je od Facebooku rozhodně krok kupředu. Drží tak krok s dalšími sociálními sítěmi – Twitter a Pinterest – které již delší dobu umožňují vkládání příspěvků na webové stránky, což můžete vidět například v článcích z rubriky Infografiky na neděli a Pondělní čtení.

Nevýhodou je nemožnost přízpůsobit vzhled vloženého příspěvku a nemožnost komentovat příspěvek přímo na webu. To vše se ale může časem změnit.

Budete využívat možnosti vkládat příspěvky z Facebooku u svých projektů? Já zatím teprve přemýšlím o možném využití.Komentáře

 1. napsal

  Rád bych se zeptal na trochu opačnou věc. Jakým způsobem vytvořit na svém webu okno, kde by byl přímo vhled na mou facebookovou stránku? Díky za odpověď…

 2. marcela napsal

  Prosím jak se přidává do komentáře na FB příspěvek s adresou http://

  (recept,atd

  )

  p

  Prosím jak přidat do komentáře na FB příspěvek s adresou http:// (recept, atd) a totéž (v aktualizaci stavu) děkuji mh

  • napsal

   Bohužel netuším, co přesně myslíte. Kam chcete přidávat komentář? Jaký komentář tam chcete přidat? Co vám na tom nefunguje? Co tam znamená ten „recept“?

   Zkuste mi více přiblížit situaci a já se vám pokusím pomoci.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku