Jak ve vyhledávači zobrazit články od konkrétního autora

Jak ve vyhledávači zobrazit články od konkrétního autora

Google před pár dny zapracoval do svého vyhledávače zajímavou funkci. Můžete nyní jednoduše filtrovat výsledky vyhledávání podle autora článku/stránky.

Tato funkce zatím není dostupná v českém Google, tj. pokud vyhledáváte na google.cz nebo vyhledáváte na zahraničním Google, ale v češtině. Musíte si zobrazit anglickou verzi vyhledávání. S určitým časovým odstupem bude tato funkce jistě dostupná i na českém vyhledávači Google.

Jak to funguje

Vše je založeno na Google Authorship, tj. na propojení autora článku/stránky s jeho profilem na Google+. Jakmile je toto propojení nastaveno, tak se ve výsledcích vyhledávání na Google zobrazí u jednotlivých článků fotka autora, odkaz na jeho Google+ profil a informace o tom, kolik uživatelů Google+ má autora ve svých kruzích.

Zdeněk Hejl ve výsledcích vyhledávání Google

Nově Google přidává k výše uvedeným informacím také odkaz, pomocí kterého si můžete zobrazit pouze takové články/stránky, které pochází od stejného autora. Stačí kliknout na odkaz More by (jméno autora).

Další články od Zdeňka Hejla

Jakmile kliknete na uvedený odkaz, vloží se do vyhledávacího políčka filtr, který zajišťuje vyhledávání podle autora, a navíc se zobrazí na pravé straně karta autora z Google+.

Články od Zdeňka Hejla ve vyhledávači Google

Jak to lze využít

Jakmile máte nastavené vyhledávání pouze článků/stránek od daného autora, můžete využívat standardních možností vyhledávání, které Google nabízí.

Uvedu dva základní příklady.

Můžete si například nechat vyhledat články/stránky, které napsal daný autor a které se zabývají určitým tématem. Stačí napsat odpovídající klíčová slova do vyhledávacího políčka na Google. Pokud byste chtěli vědět, co jsem napsal například o Facebooku, stačí si vyfiltrovat moje články a vložit klíčové slovo Facebook.

Co Zdeněk Hejl napsal o Facebooku

Druhým příkladem je vyhledání všech článků/stránek, které konkrétní autor publikoval na určitém webu. Pokud vás např. bude zajímat, jaké články jsme publikoval na blogu Tvoříme obsah, tak stačí do vyhledávacího políčka přidat výraz site:tvorimeobsah.cz.

Co Zdeněk Hejl napsal na blogu Tvoříme obsah

Závěrem

Je tato funkce pro vás zajímavá? Budete ji využívat? Napište mi do komentářů pod článkem.



Komentáře

  1. napsal

    Mě se tato funkce líbí hodně. Dle mého to pomůže k hledání kvalitního obsahu, protože na kvalitní autory se bude klikat více a méně kvalitní autory nikdo neklikne. Co se mi ovšem nelíbí je povinost G+
    Turek nedávno publikoval Street photo Ostrava 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • prpagace webu