Jak rychle a jednoduše upravit svůj Twitter profil

Jak rychle a jednoduše upravit svůj Twitter profil

Twitter umožňuje od včerejška velice rychle a jednoduše upravovat důležité informace u vlastního Twitter profilu. Dříve bylo nutné otevřít si stránku s nastavením účtu a na záložce Profile, bylo možné změnit základní informace o účtu, které se zobrazují ostatním uživatelům Twitteru.

To je samozřejmě možné i nyní, ale Twitter představil přímočařejší řešení.

Možnosti úpravy Twitter profilu si můžete prohlédnout na videu (zobrazte si v HD a přes celou obrazovku) nebo si přečíst článek.

Stačí si zobrazit svůj profil na Twitteru (tj. pro mě https://twitter.com/zdenekHejl) a kliknout na tlačítko Edit profile.

Twitter: Upravení vlastního profilu

Zpozorujete menší změny hlavičky vašeho Twitter profilu.

Twitter: Inline úprava profilu

Nyní můžete kliknout na svoje jméno, svůj popisek, lokalitu nebo webovou adresu a okamžitě změnit zobrazovaný text. Vše uložíte kliknutím na tlačítko Save changes.

Kromě textových informací můžete změnit i svůj profilový obrázek a titulní obrázek zobrazovaný na pozadí. Stačí kliknout na symbol tužky u jednoho nebo druhého obrázku.

U titulního obrázku máte možnost nahrát nový obrázek (výběrem ze složky z počítače nebo přetažením do prohlížeče) nebo odstranit ten stávající.

Twitter: Úprava titulního obrázku

U profilového obrázku můžete kromě nahrání a smazání obrázku využít také možnost ihned se vyfotit a fotku využít na svůj profil (položka Take photo).

Twitter: Úprava profilového obrázku

Při nahrávání obou obrázků můžete provádět menší korekce zobrazení – posunovat s obrázkem a měnit přiblížení obrázku.

Můžete si prohlédnout i oficiální video od Twitteru, které představuje nové možnosti úpravy Twitter profilu.

Nejedná se tedy o žádnou zásadní funkcionalitu, která by změnila způsob využívání Twitteru, ale o příjemnou vychytávku z hlediska použitelnosti služby.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku