Jak synchronizovat oblíbené záložky mezi Chrome [Windows] a Safari [iPad]

Jak synchronizovat oblíbené záložky mezi Chrome [Windows] a Safari [iPad]

S příchodem iOS7 uvolnil Apple nové verze svých aplikací pro synchronizaci mezi iOS zařízeními a počítači s Windows – Ovládací panel iCloud a iTunes. Nový Ovládací panel iCloud nyní má jednu geniální funkci – umožňuje synchronizovat oblíbené položky (záložky, bookmarks) mezi webovými prohlížeči běžícími na Windows (Internet Explorer, Firefox a Chrome) a prohlížečem Safari na iOS zařízeních (iPhone, iPad), popř. na Mac OS.

Až doposud nebylo možné takovouto synchronizaci provádět. Jedinou možností, jak mít oblíbené záložky synchronizované na Windows i iOS, bylo využívat na obou zařízeních prohlížeč Chrome, který synchronizoval oblíbené položky přes Google účet. Ani tak však nebyla práce s oblíbenými příliš uživatelsky přívětivá.

Dnes vám ukáži, jak synchronizovat oblíbené položky mezi prohlížečem Google Chrome běžícím na Windows 8 a prohlížečem Safari běžícím na iPadu 4. Postup by měl být podobný i pokud chcete synchronizovat oblíbené z Firefoxu nebo Internet Exploreru a chcete je synchronizovat se Safari, které máte na iPhonu.

Krok 1: Aktualizace Ovládacího panelu iCloud ve Windows

Pokud jste tak ještě neudělali, bude prvním nutným krokem provedení aktualizace stávajícího Ovládacího panelu iCloud v rámci Windows. Spusťe si na počítači aplikaci Apple Software Update, vyberte k instalaci položku Ovládací panel iCloud verze 3.0 a klikněte na tlačítko Install v pravém dolním rohu.

Aktualizace Ovládacího panelu iCloud ve Windows

Začne se vám stahovat nová verze programu a po dokončení stahování ji nainstalujte a spusťte.

Ovládací panel iCloud v systémové liště Windows

Krok 2: Nastavení synchronizace oblíbených položek

Zobrazí se vám okno s několika jednoduchými možnostmi nastavení iCloudu pro Windows. Klikněte na položku Záložky.

Ovládací panel iCloud ve Windows

Zobrazí se vám dialogové okno, ve kterém si můžete vybrat, se kterými desktopovými prohlížeči chcete mobilní Safari synchronizovat. Já jsem si vybral Google Chrome, který aktivně používám. Výběr potvrďte kliknutím na tlačítko OK.

Ovládací panel iCloud ve Windows: Výběr prohlížeče

Aplikace se vás zeptá, jestli chcete sloučit oblíbené položky. Synchronizaci potvrdíte pomocí tlačítka Sloučit.

Ovládací panel iCloud ve Windows: Potvrzení synchronizace záložek

Krok 3: Nastavení Google Chrome

Jakmile potvrdíte synchronizaci oblíbených záložek, je nutné ještě provést jednoduché nastavení v Google Chrome. K tomu vás vyzve samotná aplikace, která vás upozorní na nutnost mít nainstalované Chrome rozšíření Záložky na iCloudu pro Chrome

Ovládací panel iCloud ve Windows: Google Chrome rozšíření

Po kliknutí na tlačítko Stáhnout se vám v prohlížeči Chrome otevře stránka s možností stažení daného rozšíření. Klikněte na tlačítko pro nainstalování rozšíření.

Google Chrome rozšíření iCloud Bookmarks

Krok 4: Užívejte si synchronizovaných záložek 🙂

Po nainstalování potřebného Chrome rozšíření se již začnou automaticky synchronizovat oblíbené položky mezi oběma zařízeními.

Synchronizované záložky na Safari a Google Chrome

Osobně se mi toto drobné vylepšení synchronizace mezi Windows a iOS velice líbí a nemusím se hlavně už starat, jestli mám na všech zařízeních stejné oblíbené položky.

A co říkáte na toto vylepšení vy? Napište mi do komentářů nebo na sociálních sítích.Komentáře

    • napsal

      Díky za informaci. Já mobilní záložky nijak nevyužívám (nepoužívám Chrome na žádném mobilním zařízení), takže to mě ani nenapadlo nějak zkoumat.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • jak si synchronizovat nastavení ve windows 10?