Jak si nastavit nový profilový obrázek na Twitteru

Jak si nastavit nový profilový obrázek na Twitteru

Žhavou novinkou, která hýbe světem sociálních sítí, jsou nové profilové obrázky na Twitteru (Twitter header images). Ze strany Twitteru je to další krok, kterým se blíží ke vzhledu sociálních sítí Facebook či Google+, které také hojně využívají výrazné titulní obrázky u jednotlivých profilů. Podobně jako na zmíněných sítích, i na Twitteru se nyní skládá profilový obrázek ze dvou částí – z pozadí a avataru.

Struktura profilového obrázku na Twitteru

Avatar je obrázek, který jste doposud používali všude na Twitteru a i nadále se bude zobrazovat u vašich tweetů. Nově je tedy možné nahrát na Twitter i pozadí avataru a dosáhnout zajímavé kompozice nebo dostat do profilového obrázku ještě více informací.

Pokud si chcete vytvořit na Twitteru vlastní profilový obrázek, není nic jednoduššího než pokračovat ve čtení tohoto článku.

Jak vytvořit profilový obrázek na Twitter

Pro vytvoření pozadí profilového obrázku můžete využít jakýkoliv grafický editor. Pro úspěšné nahrání na Twitter je nutné pouze splnit, aby výsledný obrázek

  • byl ve formátu JPG nebo PNG, 
  • byl menší než 5 MB,
  • ideálně měl rozměry 1252 x 626 pixelů.

Při použití tohoto rozměru Twitter zaručuje nejlepší zobrazení profilového obrázku napříč různými zařízeními (počítače, tablety, mobily).

Můžete si nastavit jednobarevné pozadí, barevný přechod, fotky, koláže či cokoliv jiného vás napadne. Měli byste ale myslet na to, že vaše jméno a Twitter bio budou zobrazeny bílou barvou, proto je vhodné (minimálně ve spodní polovině obrázku) využít nějaké tmavší barvy, ať jsou informace o vašem profilu čitelné. Twitter nahranému obrázku také automaticky přidá gradient (nahoře je světlejší a dole je obrázek tmavší).

TwitBacks logoMůžete také využít například služby Twitbacks, která vám usnadní vytvoření profilového obrázku na Twitter, který může obsahovat doplňující textové informace.

Při pozicování prvků na pozadí profilového obrázku je nutné myslet na umístění avataru a dalších textových informací o profilu. Pokud to nechcete dělat metodou pokus-omyl, můžete si stáhnout PSD šablonu, kterou následně můžete otevřít ve PhotoShopu nebo Gimpu. Zde jsou odkazy na několik PSD šablon pro pozadí profilového obrázku na Twitteru, na které jsem narazil – PSD 1, PSD 2 a PSD 3.

Jak nahrát nový profilový obrázek na Twitter

Pokud máte již nový profilový obrázek vytvořen, přichází ta lehčí a zábavnější část. Otevřte si webové rozhraní Twitteru a přihlaste se do svého účtu. V pravém horním rohu klikněte na symbol ozubeného kola a zvolte položku Settings.

Uživatelské menu na Twitteru

Na stránce s nastavením zvolte záložku Design a sjeďte si se stránkou dolů, až narazíte na tlačítko Change header. Jakmile na něj kliknete, tak dostanete možnost nahrát vytvořený profilový obrázek.

Jak nahrát profilový obrázek na Twitter

Twitter vám umožní ještě zvětšit/zmenšit obrázek před samotným nahráním. Pokud jste si uložili obrázek v rozlišení 1252 x 626 pixelů, tak nemusíte nic měnit a stačí kliknout na tlačítko Save.

Možnost změny velikosti profilového obrázku

Dále již není potřeba nic potvrzovat – profilový obrázek je automaticky nastaven na vašem profilu.

Můj profilový obrázek na Twitteru

Závěrem

Už jste si také vytvořili svůj vlastní profilový obrázek na Twitter? Pokud ne, tak doufám, že vám tento návod pomůže, jakmile se k tomu rozhodnete.

Narazili jste na nějaké zajímavé ukázky profilových obrázků na Twitteru? Napište mi komentář. Díky.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • obrazky avataru na profil