Jak sdílet obrázky na Twitteru pomocí HootSuite

Jak sdílet obrázky na Twitteru pomocí HootSuite

HootSuite využívám již několik let především pro publikování statusů na sociálních sítích. Výborně zapadá do mého workflow – najdu si zajímavý článek a pomocí HootSuite bookmarkletu jej publikuji na několik různých sociálních sítí. HootSuite navíc díky funkci AutoSchedule dokáže rozprostřít publikování statusů na celý den, nehledě na to, kdy jsem je reálně publikoval.

Vše fungovalo výborně – jenom jedna věc mě trápila. Twitter poslední dobou začal v timeline zobrazovat u některých statusů obrázky. Jednalo se o statusy, ke kterým přidali uživatelé obrázky (převážně) přímo prostřednictvím Twitteru a tyto obrázky se nahrály na doménu pic.twitter.com. Příspěvky s obrázky samozřejmě získávají větší pozornost než běžné textové příspěvky. 

Viditelný obrázek na Twitteru

Chtěl jsem toho využít a přidával jsem ke svým příspěvkům prostřednictvím HootSuite také obrázky. Na Twitteru se však pouze zobrazila u příspěvku informace o tom, že obsahuje obrázek, ale bylo nutné status rozkliknout, aby se obrázek zobrazil. Což samozřejmě není to stejné, jako když se vám obrázek automaticky sám zobrazí. 

Obrázek na Twitteru uložený  na Ow.ly

Bylo to způsobeno tím, že obrázky nahrávané prostřednictvím HootSuite byly ukládány na server ow.ly, nikoliv na pic.twitter.com. To se samozřejmě nelíbilo uživatelům HootSuite, kteří díky feedback fóru docílili toho, že HootSuite přidal do webového rozhraní možnost publikovat obrázky přímo na pic.twitter.com.

Pokud používáte HootSuite a chcete nastavit publikování obrázků na Twitteru pomocí pic.twitter.com, tak postupujte podle následujícího videa. Doporučuji zvětšit přes celou obrazovku. 

Využíváte na Twitteru možnost nahrání doprovodného obrázku pro zvýšení zájmu o příspěvek? Pokud ne, tak byste to měli rozhodně alespoň vyzkoušet.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • google obrázky
  • nastroje na spravu socialnich siti instagram plus facebook