Jak používat soukromé nástěnky

Jak používat soukromé nástěnky

Soukromé Pinterest nástěnky

Pinterest dnes oznámil spuštění nové funkce, kterou často uživatelé vyžadovali – soukromé nástěnky. Secret boards neboli soukromé nástěnky na Pinterestu dělají přesně to, co se od nich dalo očekávat:

  • mohou do nich přispívat pouze pozvaní uživatelé Pinterestu,
  • nástěnku si nemůže zobrazit nikdo kromě autora a pozvaných uživatelů.

Tímto Pinterest umožnil další, kreativnější využití této vizuální sociální sítě. Nyní můžete Pinterest využít například pro plánování oslavy narozenin, svatby nebo párty, aniž by o tom musel někdo vědět. Nebo můžete soukromé nástěnky využít pro sbírání vizuálních materiálů pro potřeby svého soukromého internetového projektu. Secret boards můžete také využít pro kolekci podkladů pro psaní článků. Každý si určitě najde svůj způsob využívání soukromých Pinterest nástěnek.

Jak si můžu založit soukromou nástěnku

Pinterest je poměrně jednoduchá sociální síť a ani založení nové soukromé nástěnky není nic složitého. Stačí, když si otevřete svůj profil na Pinterestu a sjedete až na konec stránky. Tam uvidíte tři připravené pozice pro soukromé nástěnky. V současnosti je počet soukromých nástěnek omezen. Lze předpokládat, že je to zatím z testovacích důvodů a v budoucnu bude možné vytvářet více soukromých nástěnek.

Soukromé nástěnky na Pinterestu

Pokud chcete vytvořit novou soukromou nástěnku, klikněte na jedno ze tří tlačítek Create a Secret Board. Zobrazí se vám okno, ve kterém můžete:

  • nastavit jméno nástěnky a tematickou kategorii, do které patří,
  • nastavit, jestli se bude jednat o soukromou nebo veřejnou nástěnku,
  • pozvat další uživatele, aby se stali spoluautory této nástěnky.

Vytvoření soukromé nástěnky na Pinterestu

Další práce se soukromými nástěnkami

Jakmile vytvoříte novou soukromou nástěnku na Pinterestu, můžete s ní pracovat podobně jako s veřejnými nástěnkami

Soukromou od veřejné nástěnky poznáte tak, že za názvem nástěnky je zobrazená ikona zámku a vedle počtu položek je napsáno Secret Board.

Jak poznat soukromou nástěnku na Pinterestu

Kliknutím na tlačítko Edit Board si můžete zobrazit nastavení soukromé nástěnky. Většina nastavení je totožná s běžnými nástěnkami.

Speciálním nastavením je možnost konvertovat soukromou nástěnku na veřejnou pomocí přepínače Secret. Dobře si tuto volbu ale rozmyslete, protože není možné zpětná konverze nástěnky z veřejné na soukromou.

V rámci nastavení můžete samozřejmě také upravovat, kdo může přispívat na soukromou nástěnku.

Nastevení soukromé nástěnky na Pinterestu

Důležité informace o soukromých nástěnkách

Ačkoliv je počet vlastních soukromých nástěnek omezený na tři, můžete být spoluautory neomezeného počtu soukromých nástěnek, které však založí jiní uživatelé.

Jakákoliv aktivita spojená se soukromými nástěnkami se neobjeví nikde veřejně na Pinterestu – ve vyhledávání, v kategoriích, u vašich followerů, v přehledu aktivit atd.

Jak se vám líbí nová funkcionalita Pinterestu? Budete soukromé nástěnky využívat? K čemu je budete využívat? Napište mi komentář do diskuze pod článkem.

Pokud máte zájem dozvídat se o zajímavých vizuálních podkladech týkajících se internetového marketingu, sledujte mě na Pinterestu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku