Jak používat Google Plus s Google Apps účtem – krok za krokem

Jak používat Google Plus s Google Apps účtem – krok za krokem

Patříte podobně jako já do skupiny lidí, kteří začali používat sociální síť Google Plus s využitím běžného Google účtu, ale nyní by chtěli používat Google Plus prostřednictvím svého Google Apps účtu? Pojďme se podívat, jak lze v několika jednoduchých krocích provést přesun Google Plus na Google Apps účet.

1. Povolení využití Google+ na Google Apps účtu

Prvním krokem, který je potřeba vykonat, je povolení služby Google Plus pro váš Google Apps účet. Přihlašte se do administrace své domény, pro kterou používáte Google Apps. Stačí zadat do adresního řádku URL adresu http://www.google.com/a/[vase-domena], kde [vase-domena] představuje název vaší domény (např. moje-domena.cz). Po přihlášení klikněte v menu na položku Organizace a uživatelé a zvolte záložku Služby. V přehledu služeb najděte Google+ a nastavte hodnotu na Zapnout.

Povolení Google Plus v Google Apps2. Vytvoření a nastavení nového Google+ účtu

Jakmile máte pro svou doménu povolenou službu Google Plus, můžete přejít na adresu http://plus.google.com a vytvořit si nový účet na Google Plus s využitím svého Google Apps účtu, stejně jako jste to provedli dříve se svým běžným Google účtem. Nyní stačí nastavit profilové informace a můžete Google Plus naplno využívat s svým Google Apps účtem.

Naplno?

Určitě?

Vždyť tu nemám žádné kruhy a kontakty? 

3. Získání kruhů a kontaktů z původního účtu

Nemusíte se bát. Není potřeba vyhledávat kontakt po kontaktu a postupně je přidávat do nového Google Plus účtu. Stačí využít jedné šikovné funkce, kterou Google Plus nabízí. Jedná se o Sdílené kruhy. Postup je následující.

 • Otevřete si svůj původní Google Plus účet a přesuňte se na záložku Kruhy.

Google Plus - Záložka Kruhy

 • Klikněte na kruh, který chcete sdílet. Nahoře se vám zobrazí přehled přehled kontaktů, které máte v daném kruhu a samotná ikona kruhu nyní nabízí i odkaz na sdílení kruhu. Klikněte na odkaz Sdílet.

Google Plus - Vizualizace kruhu

 • Zobrazí se vám nové okno, ve kterém můžete vybrat, s kým chcete daný kruh sdílet. Odstraňte standardní volbu sdílení (většinou Veřejné) a napište do daného políčka jméno vašeho nového Google Apps profilu na Google Plus a dejte sdílet. Tím, že vyberete pouze svůj nový profil, zajistíte, že se sdílený kruh dostane pouze k vašemu novému profilu. Tento postup opakujte pro všechny kruhy, které chcete mít v novém profilu.

Google Plus - Sdílení kruhu

Pokud vám jde čistě jen o přesun kontaktů do nového účtu s tím, že si v novém účtu provedete nové rozdělení do kruhů, můžete využít také zrychlenou variantu sdílení. Na stránce s kruhy klikněte nahoře na odkaz Lidé ve vašich kruzích.

Google Plus - Lidé ve vašich lruzích

Vpravo nad přehledem kontaktů poté klikněte na odkaz Další akce a Vybrat vše. Tím se vám vyberou všechny kontakty, které máte v kruzích. Takto označené kontakty je možné přesunout na symbol prázdného kolečka a vytvořit nový kruh. Tento kruh pak můžete sdílet se svým novým účtem.

Google Plus - Kruh se všemi kontakty

4. Nahrání kruhů do nového Google+ účtu

Nyní se již můžete přihlásit zpět do svého Google Plus pomocí Google Apps účtu. Ve svém streamu nově uvidíte informace o sdílených kruzích.

Google Plus - Přidání sdílených kruhů

Není nic jednoduššího než kliknout na odkaz Přidat kruh, které je zobrazeno uprostřed kruhu kontaktů. Na následně zobrazeném okně stačí zadat název kruhu a a kliknout na Vytvořit kruh.

Google Plus - Potvrzení přidání nového kruhuTento snadný postup je pak potřeba použít i u dalších sdílených kruhů. Nyní již máte funkční Google Plus profil pod Google Apps a máte v něm i své dřívější kruhy a kontakty. Všem kontaktům, které jste si přidali do nového účtu, přijde notifikace o tom, že si je přidal někdo nový do svých kruhů a záleží jen na nich, jestli si i oni vás přidají do svých kruhů.

Google+ s využitím Google Apps účtu

Doufám, že se vám podařilo pomocí tohoto návodu jednoduše založit nový Google Apps účet pro Google Plus a nahrát do něj svoje kruhy a kontakty. Pokud chcete mít přechod na nový účet úplně kompletní, je možné i zcela smazat původní Google Plus účet. Článek na téma Jak zrušit Google Plus účet vyjde v průběhu tohoto týdne. Přečtěte si jak zrušit Google Plus profil.

Pokud se vám tento článek líbil a pomohl vám, budu rád, když ho budete sdílet se svými přáteli. Máte-li jakýkoliv dotaz ke článku, napište mi do diskuze pod článkem.Komentáře

 1. RR napsal

  Zdravím. Pěkný článek. Co byste ale doporučil pro následující situaci?

  – Členové týmu mají osobní Google účet jmeno.prijmeni@gmail.com a s ním spojený G+Profil

  – Zároveň mají firemní Google Apps účet/ty typu jmeno.prijmeni@firmaA.cz.

  Mají si dělat svůj firemní G+ profil duplicitní k osobnímu G+ profilu? Jde nějak spojit jejich osobní G+profil s jejich firemním GApps účtem?

  • napsal

   Zdravím,

   díky. Myslím, že není nějaký extra důvod, aby si zařizovali nové Google Plus profily s využitím Google Apps. Já jsem si například vytvářel Google+ profil pod Google Apps kvůli tomu, že používám Google Apps email jako primární a jsem proto stále přihlášen pod Google Apps účtem. A bylo pro mě tedy velmi nepraktické se přepínat na druhý účet a pracovat s Google+.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku