Jak poslat zprávu fanouškům Facebook stránky

Jak poslat zprávu fanouškům Facebook stránky

Provozujete Facebook stránku a posíláte svým fanouškům občas hromadné zprávy? Potom jste možná nedávno narazili na jednu překážku, která Vám v tom brání. Během poslední doby se totiž ke mně dostalo několik dotazů, které zněly téměř stejně.

Je možné poslat zprávu všem fanouškům mé Facebook stránky? Předtím to bylo možné přes odkaz pod logem stránky, ale nyní už tam odkaz není.

Odpověď je ANO. I nadále můžete posílat zprávy fanouškům Facebook stránky. Facebook se pouze rozhodl, že Vám tuto možnost trochu skryje. Pojďme se tedy podívat, jak můžete posílat hromadné zprávy svým fanouškům.

Zobrazte si základní obrazovku své Facebook stránky a klikněte na odkaz Upravte stránka, který je umístěn pod logem stránky.

Upravit Facebook stránku

Na stránce s nastavením Facebook stránky vyberte záložku Marketing a klikněte na odkaz Poslat aktualizaci.

Nastavení Facebook stránky - záložka Marketing

A nyní se již nacházíte na stránce, odkud můžete poslat hromadnou zprávu fanouškům své Facebook stránky. Zprávu můžete poslat všem fanouškům nebo vyfiltrovat adresáty podle státu, města, pohlaví či věkového rozpětí. Ke zprávě můžete doplnit i přílohy, např. videa, fotku či odkaz. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko Poslat a hromadná zpráva je rozeslána.

Zaslání aktualizace Facebook stránky

Pokud jste doposud nevěděli, jak posílat zprávy fanouškům Facebook stránky, tak doufám, že Vám tento návod pomohl. Pokud se Vám článek líbil nebo máte jakékoliv otázky či připomínky ke článku nebo Facebook stránkám obecně, budu rád, když mi napíšete do diskuze pod článkem.Komentáře

 1. Štěpán napsal

  Dobrý den, našli jste nějaký způsob, jak to udělat dnes? Nějakou obdobnou funkci?

  Děkuji za radu 🙂

 2. Markéta napsal

  Dobrý den, mám otázku ohledně zpráv na Facebooku. Pokud pošlu zprávu někomu, koho nemám v přátelích, ani společné přátele, a neplatila jsem poplatek za odeslání do jeho hlavní složky zpráv, zpráva se odeslala do složky „další“. Je v tomto případě nějaká šance jak zjistit, zda si mou zprávu přečetl? Děkuji.

  • napsal

   Tak to opravdu netuším, jestli je možné získat potvrzení o přečtení tohoto typu zprávy. Spíše bych řekl, že ne. Hlavní problém je však samozřejmě v tom, že složku „Ostatní“ si téměř vůbec nikdo nečte. Většina lidí ani neví, že něco takového ve svém Facebook účtu má.

 3. zelenochrupka napsal

  Dobrý den. Koncept skupiny dovoluje při vytvoření události pozvat všechny členy skupiny, existuje nějaká taková možnost u stránek? Chtěla jsem sjdnotit několik skupin a stránk do jedné, ale nemožnost pozvat všechny fanoušky na událost mi toto znepříjemňuje.

 4. Filip napsal

  Dobry den,

  nevim, jestli se Facebook opet zasadneji nezmenil, ale zadnou zalozku "marketing" jsem po otevreni karty Upravte stranku nenasel. Muzete mi prosim proradit, v cem je chyba ?

  Dekuji

  • napsal

   Záložka Marketing se teď jmenuje Zdroje. Ale jak se tak dívám, tak možnost odeslat zprávu fanouškům už se tam nenachází. Takže komunikovat se svými fanoušky musíte přes zeď stránky.

  • napsal

   To nijak jednoduše udělat nejde. Musel byste vypsat všechna jména jako příjemce zprávy (předpokládám, že ale bude počet příjemců zprávy omezený). Nebo je tu ještě jedna možnost. Vytvořit Facebook Skupinu, přidat do ní všechny své přátelé, a potom publikovat nový status. To, co tam napíšete, by se při troše štěstí mohlo objevit v notifikacích na Facebooku a v mejlu přátel.

 5. napsal

  Dobrý den,

  máme založenou skupinu kapely. Bohužel Facebook již neumožňuje nahrávání fotek do skupiny. Tedy maximálně po jedné. Rozhdol jsem se tedy založit stránky a časem je promárně používat. Ale narazil jsem na jeden nepříjemný problém. Dal jsem pozvat na tyto stránky své přátele a pozvánku nikdo neobdržel. Bohužel je již nemohu pozvat znovu. Jediné, co mě napadá, že stránky se jmenují stejně jako skupina. Prosím tedy o radu, jak informaci k lidem nejlépe dostat. A dále, lze nějak překlopit členy skupiny do fanoušků stránky ?

  Děkuji

  Aleš H.

  • napsal

   Zdravím,

   aktuálně Facebook neumožňuje nějakou pohodlnou migraci z Facebook Skupin na Facebook Stránky. Já sám mám poslední dobu problém z rozesíláním zpráv a pozvánek z Facebook stránek i skupin. Ve vašem případě bych viděl následující řešení. Zkuste si otevřít Facebook a poslat zprávu vašim přátelům normálně jako osoba (nahoře ve Facebook menu druhá ikona) a ne jako Facebook stránka a do této zprávy napište název a adresu vaší stránky. Tyto zprávy by měly bez problémů dorazit k vašim přátelům.

   • Eva napsal

    Dobrý den,

    můj dotaz je naprosto stejný jako dotaz Aleše (11.9.2011) Vaše odpovědi mi pomohly vyřešit spoustu věcí, proto věřím že i na hromadné pozvání přátel se najde odpověď, všichni jsou pozváni, ale pozvánky nedorazily. Zkouším formu hromadné zprávy, ale neni tak efektivní.proto prosím a předem děkuji za případné info, kdyby se problém podařil vyřešit.

    Hezký den

    Eva J.

     • Eva napsal

      Dobrý večer,

      je to stránka, jde o maloobchod, ale to zřejmě neni podstatné. ráda bych ale připojila ještě jeden dotaz, na samotném webu není k dospozici odkaz na facebook(doporučit, líbí se mi), můžete mi poradit jak to tedy propojit?

      děkuji

      Eva

      • napsal

       Zdravím,

       propojit web s Facebookem je možné několika způsoby. Některé z nich jsou uvedeny ve článku Používáme Facebook štítky na svém webu.

       Osobně vám můžu doporučit využití Facebook Like Boxu. Můžete ho vidět i tady na blogu v pravém sloupci. Stačí navštívit stránku http://developers.facebook.com/docs/reference/plu… kde lze vygenerovat kód pro zobrazení Facebook Like Boxu na vašem webu.

       Pokud váš web běží na redakčním systému typu WordPress, Drupal nebo Joomla, tak lze najít i přímo doplňky pro tyto redakční systémy, které vám usnadní vložení Facebook Like Boxu na váš web.

       Pokud byste měla jakékoliv další otázky nebo se vám nedařilo kód vygenerovat nebo vložit na web, klidně mě kontaktujte na zdenek@zdenek-hejl.com a můžeme se na to podívat podrobněji.

       Přeji pěkný den.

     • Eva napsal

      dobrý den,

      jedná se o stránku. hromadná zpráva bez problémů funguje, ale samotné pozvánky ne. Další problém je, že lidé přihlášení ke stránce (s vyjímkou admin) odkaz na pozvání přátel na stránce nevidí a tím nelze přizvat další přátele.zviditelnit tak mohou moji stránku pouze sdílením.

      Děkuji

      Eva

      • napsal

       Zdravím,

       zkoušel jsem, jak funguje přizvání přátel na několika stránkách. A opravdu je to tak, že pokud jsem pouze fanouškem stránky, tak nemůžu nijak jednoduše pomocí odkazu pozvat své přátele, ať navštíví moji Facebook stránku. Pokud jsem admin tak tu ta možnost v pravém sloupci je.

       Takže propagovat svoji Facebook stránku budete muset pomocí vlastního webu, pokud máte, nebo publikováním zajímavých informací na Facebook stránce, které se pak mohou dostat i k uživatelům Facebooku, kteří nejsou momentální vaši fanoušci.

 6. Janusz napsal

  Vážený Pane !!

  Velmi děkuji za zdejší insturktáže !

  V každém případě vůbec nerozumím smysluplnosti tomuto zasílání aktualizací. Budete přece souhlasit se mnou, že veškeré zprávy odeslané z facebookové stránky čili jako tzv. aktualizace se dotyčným fanouškům stránky zobrazí jen v řádku "aktualizace" – ted je to označené jako "další". Ruku na srdce – každý uživatel si přečte všechny své zprávy, prohlédne si upozornění – například v případě pozvánek ALE možná tak jedno procento si občas prohlédne tyto aktualizace. Tímto chci jenom říct, že nerozumím vůbec smyslu této funkci a osobně bych si nesmírně přál, aby členům stránky byly zprávy doručeny normálním způsobem stejně jako členům staré facebookové skupiny či členem události, případně skrz upozornění. Takovéto odeslání zprávy od skryté kolonky – aktualizace (ted další) postráda smysl – stejně to nikdo nečte.

  Aspon se tedy zeptám – mám takové tušení, že kdysi zprávy přicházely členům stránky normálně – nevíte aspon, jestli je nějaká naděje, že se tato věc obnoví a odeslání zpráv skrz stránky bude fungovat normálně ? děkuji

  • napsal

   Zdravím,

   zprávy opravdu chodily jako zprávy a ne jako aktualizace. Pochybuju ovšem o tom, že by Facebook tuto funkčnost vrátil nazpět. Důvodem změny byla možnost nadměrného zatěžování schránky zprávami z Facebook stránek.

 7. Lukáš napsal

  Dobrý den, mám podobný problém. Mám událost ve které je spoustu lidí, ale tlačítko poslat hromadnou zprávu všem tam nemam. Jak to můžu udělat?

 8. Martin Prokop napsal

  Dobrý den pane Hejle, děkuji za tyto vaše návody. Zkouším teď do FB proniknout trochu víc, rád bych propagoval na stránce náš motobazar ale nejde se mi to.

  Viděl jsem teď super věc na stránce jednoho fotografa. Má tam banner, který odkazuje k tlačítku Líbísemi a když na něj kliknu, banner se změní a děkuje mi za kliknutí. V FB nastavení jsem nic moc nenašel, a z aplikací mi přišla vhodná akorát fbml, ale tu zas nevím jak na stránce zobrazit. Můžete pohovořit o tom, jak udělat něco podobného?

  • napsal

   Zdravím,

   Vy byste tedy chtěl propagovat na své webové stránce Vaši Facebook stránku? Nebo je to naopak a chcete na Facebook stránce propagovat svou webovou stránku?

   Pokud se jedná o tu první variantu, tak můžete využít Facebook Like Box (http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like-box/) a zobrazit ho na vlastním webu, např. podobně jako to tu mám já v bočním menu.

   Pokud jde o nastavení Facebook stránky, aby uživateli, který na ni přijde, zobrazila určitý banner, tak by to bylo na delší povídání, resp. samostatný článek. Pokud budete mít zájem, můžu jej vytvořit.

   Jinak mohl byste mi poslat odkaz na tu stránku toho fotografa, ať si udělám představu, co přesně myslíte?

   Mějte se, Zdeněk.

 9. napsal

  Dobrý den, zajímalo by mě také, zda se dá poslat těmto fanouškům hromadná pozvánka? A také – nevíte jak poslat hromadnou zprávu z normálního profilu? Založila jsem profil Galerii hl. m. Prahy, kde už je teď 4,500 přátel, a dosud jim šlo pomocí kódu zadaného do prohlížeče poslat hromadnou pozvánku / zprávu, nyní po upgradu FB to nelze, proto jsem založila galerii stránky v domnění, že to půjde, jenže mám tam zatím jen 80 fanoušků a ráda bych zprávu o stránkách galerie rozeslala i přátelům na profilu – bohužel absolutně netuším jak. Ráda bych, aby zkrátka došlo k propojení profilu a stránek…jde to? Děkuji mnohokrát za odpověď, zdraví Michaela Moučková

  • napsal

   Dobrý den,

   nejdříve bych chtěl říci, že Facebook stránka je vhodným způsobem propagace a komunikace s fanoušky. Naštěstí existuje způsob, jak převést profil na stránku. Postup je následující:

   – přihlašte se do svého Facebook účtu, kde máte osobní profil pro Galerii hlavního města Prahy

   – přejděte na stránku <a href="http://www.facebook.com/pages/create.php?migrate“ target=“_blank“>http://www.facebook.com/pages/create.php?migrate
   – vyberte první záložku Místní podnik nebo prostranství

   – vyberte z menu kategorii Muzeum/Umělecká galerie, zadejte název a adresu a potvrďte

   – nyní byste měla mít vytvořenou Facebook stránku, kde budou všichni Vaši původní přátelé jako fanoušci

   Doufám, že se vše vydaří. Dejte vědět, jak to dopadlo.

   • napsal

    Dobrý den,

    děkuji Vám moc za pomoc, ale jsem z toho trochu zmatená – už jsem totiž nedávno stránku galerii jako Muzeu/Galerii vytvořila a spravuji ji z původního osobního profilu Galerie – mám možnost odeslat vložené informace na zdi i události na profil, takže se objeví na hlavní stránce a těch 4,500 přátel ho asi uvidí, než ovšem zmizí pod záplavou jiných informací. Jenže stále – na těch stránkách mám zatím jen 85 fanoušků a ráda bych poslala všem přátelům osobního profilu zprávu, aby se stali fanoušky i stránek a to nevím jak..:( Zatím jsem jen několikrát na hlavní stránku dala informaci, aby se tam přihlásili, ale to nefunguje tak jako hromadná zpráva či pozvánka. Teď tedy nevím, zda mám postupovat dle Vámi zaslaného postupu a založit zcela novou stránku (jestli jsem to neudělala dříve špatně) nebo už je vlastně tato stránka s profilem propojená a já to nějak nevidím 🙂 – je to kdyžtak tato stránka:
    http://www.facebook.com/#!/pages/Galerie-hlavn%C3

    Jde mi totiž také o to, abych mohla umístit štítek stránek na naše webovky, aby na ně mohli kliknout i lidé bez profilu na facebooku a viděli aktuální informace, které tam vkládám…(plus třeba i do mailu pod adresu instituce)

    Děkuju!!! Zdraví Michaela Moučková

    • napsal

     Abyste automaticky udělala ze svých přátel fanoušky stránky, tak je nutné postupovat podle mého návodu, tj. vytvořit novou stránku. Pro stránku si pak následně můžete vybrat i jinou adresu, tj. místo stávajícího http://www.facebook.com/#!/pages/Galerie-hlavn%C3… např. . To se dá následně udělat v nastavení stránky v záložce Marketing pod odkazem Vytvořte alias.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • Odeslat fanouškům aktualizaci
 • jak poslat zprávu všem přátelům na facebooku
 • jak poslat hromadnou zprávu na facebooku