Jak nastavit alias pro Facebook stránku

Jak nastavit alias pro Facebook stránku

Facebook stránky jsou jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro propagaci na sociálních sítích. Umožňují efektivní propagaci značky a snadnou komunikaci s fanoušky. Pojďme si dnes ukázat, jak si můžete nastavit alias pro svou Facebook stránku.

Ptáte se, co je to alias stránky? Když si založíte novou Facebook stránku, je jí přidělena URL adresa ve tvaru např. http://www.facebook.com/pages/Internetovy-magazin-Portiscio/140416486005839. Je jasné, že takováto adresa není příliš vhodná pro další propagaci stránky. Facebook ale umožňuje nastavit alias stránky a získat tak URL adresu pro svou stránku např. http://www.facebook.com/MagazinPortiscio.

Jedinou podmínkou pro nastavení aliasu je mít 25 fanoušků své Facebook stránky. Pokud máte dostatek fanoušků a chcete nastavit alias, přejděte na svou stránku a klikněte na tlačítko Upravit stránku.

Upravit nastavení Facebook stránkyV rámci nastavení vyberte záložku Marketing a klikněte na odkaz Vytvořte alias.

Nastavení marketingu Facebook stránkyNa následující stránce vyberte z rozbalovacího menu Vaši Facebook stránku, vložte požadovaný název a klikněte na tlačítko Ověřit dostupnost.

Co je potřeba vědět o aliasech

Jakmile jednou potvrdíte nastavení aliasu, nelze již alias měnit nebo ho smazat.
Uživatelská jména (aliasy) nelze převádět mezi uživateli.
Alias může obsahovat pouze alfanumerické znaky (A-Z a 0-1) nebo tečku.

Nastavení uživatelského jména Facebook stránkyPokud je název stránky dostupný, stačí pouze v zobrazeném okně potvrdit svůj zájem o nastavení aliasu. Nyní již můžete přistupovat ke své Facebook stránce pomocí nové URL adresy.

Používáte u Facebook stránek, které spravujete, URL aliasy? Nebo jste o této možnosti vůbec nevěděli? Podělte se v diskuzi pod článkem.Komentáře

 1. napsal

  Dobrý deň, prosím Vás dokáže admin stránky publikovať do skupiny ako zástupca stránky a nie ako súkromná osoba? Ak áno, ako?
  Ďakujem.

  • napsal

   Dobrý den,

   jednou se zmiňujete o stránce a jednou o skupině. Předpokládám, že se bavíme o Facebook stránce. Když si otevřete svoji stránku, tak vpravo nahoře (nad titulním obrázkem stránky) budete mít odkaz Settings (Nastavení). Na ten klikněte a zobrazí se vám množství nastavení. Klikněte v levém sloupci na třetí položku nazvanou Post attribution (Autorství příspěvků). Tam si můžete vybrat, jestli chcete primárně psát na Facebook stránku jako zástupce stránky nebo pod svým osobním účtem.

   Když budete následně psát nějaký status na stránku, tak uvidíte, jestli píšete jako osobní účet nebo jako stránka podle ikony (profilového obrázku), který je zobrazen vedle statusu. Při psaní statusu máte možnost se v pravém horní rohu statusu přepnout od jiné role (osobní účet <> Facebook stránky).

   Doufám, že vám to pomůže.

   Zdenek

 2. SDH Třebnice napsal

  Dobrý den, někdo nám smazal profil na Facebooku, jak je to možné a jak to vrátit zpět? Děkuji M.

  • napsal

   To bohužel netuším, jak k tomu došlo. Většinou za to může získané heslo od účtu nebo neodhlášení od účtu na veřejně přístupném zařízení a zlomyslné smazání účtu třetí osobou. Další možností je, že vás smazal přímo Facebook, protože jste porušovali nějaká pravidla Facebooku.

   Pokud netušíte, jak k tomu došlo, tak se vám bohužel ani nepodaří nijak profil navrátit.
   Zdeněk Hejl nedávno publikoval Jak vytvořit lightbox v Axure RP 7

 3. Petra Smetáková napsal

  Dobrý den,

  chtěla bych nastavit název stránky u které jsem správcem. Mám i 25 „to se mi líbí“, ale když přejdu na stránku http://www.facebook.cz/username tak se mi zobrazí pouze bílá stránka. Žádná záložka marketing ani Zdroje na stránce nemám. Prosím o radu.

  Děkuji

  • napsal

   Zobrazte si svoji Facebook stránku a klikněte na odkaz Informace (měl by být napravo od odkazu Timeline), který se zobrazuje pod titulním obrázkem stránky. Zobrazí se vám dostupné informace o stránce. Jako čtvrtou položku byste měla vidět „Webová adresa na Facebooku“. Když na tuto položku najedete myší, tak by se měl zobrazit u dané položky odkaz „Upravit“, pomocí kterého můžete změnit jméno Facebook stránky.

   Dejte vědět, jestli vám to funguje.

 4. napsal

  Zdravím,

  nastavil jsem si uživatelské jméno pro stránku a kdyz tuto adresu nastavim a pokousim se na ni dostat tak mi to napíše následující:

  Požadovaná stránka nebyla nalezena.

  Je možné, že jste klikli na starý odkaz, nebo jste adresu zadali špatně. U některých adres je nutné rozlišovat velká a malá písmena.

  Zpět na hlavní stránku

  Zpět na předchozí stránku

  V čem by mohl být problém? Je to omezeno nějka časově, že alias začne fungovat až po určité dobbě?

  Děkuji za info

  Mirek

  • napsal

   Zdravím Mirku,

   nemůžu tu vaši stránku nikde na Facebooku najít. Nesmazal jste si ji? Stránka by měla být dostupná neustále i při zažádání o přiřazení aliasu. Vidíte tuto stránku ve svém přehledu spravovaných stránek (po přihlášení na Facebook v levém menu pod nadpisem Stránky)?

 5. Tom napsal

  Nahnal jsem tam 25 fanů, ale pořád nikde tlačítko Marketing.

  Mám něco někde přidat , nebo tam má být automaticky a něco jsem špatně nastavil?

  Prosím..jak postupovat?!

 6. napsal

  Ještě bych dodal, že alias je možné měnit také z adresy http://www.facebook.com/username/ kde je přes dropdown snadno dostupná změna aliasů všech stránek, které na FB spravujete.

  Extrémně důležité potom je, abyste si stránku, která jste alias nastavili za žádnou cenu nesmazali, jako se mi podařilo u Buzzbootu (teď na http://www.facebook.com/BuzzbootPlatform ). Potom budeme muset vymyslet alternativní alias, protože původní alias je blokován smazanou stránkou (kterou nemůžete obnovit).

  Něco jiného bude, pokud na Facebooku utrácíte 50tis+ měsíčně, potom předpokládám nebude problém takový přehmat řešit s podporou.
  Pavel Neuman nedávno publikoval Nová sociální hra Empire Avenue představuje burzu vlivu v sociálních médiích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku