Jak naplánovat publikování příspěvku na Facebook stránce

Jak naplánovat publikování příspěvku na Facebook stránce

Při publikování informací na Facebooku (i jiných sociálních sítíchhraje důležitou roli den a čas, kdy se dostanou dané informace k fanouškům. Někteří fanoušci pročítají sociální sítě ráno před odchodem do školy či do práce, někteří po obědě, jiní v podvečer. Někteří fanoušci jsou na sociálních sítích několikrát denně, jiní několikrát týdně. Někteří fanoušci jsou aktivní po celý týden, jiní aktivně komunikují pouze o víkendu.

Následující informace platí, pokud publikujete prostřednictvím Facebook stránky, kterou spravujete. U osobních profilů není možné plánování statusů.

Při hledání optimálního času pro publikování svých statusů budete muset experimentovat a zkoušet různé typy sdělení v různý čas, což znamená např. publikování v 7 ráno, v 5 odpoledne, o víkendech apod. Abyste nemuseli pokaždé při publikování nového příspěvku spouštět Facebook a psát nový status, nabízí vám Facebook možnost naplánovat odeslání nových statusů.

Jak naplánovat odeslání nového příspěvku

Při plánování odeslání statusu postupujete úplně stejně, jako když běžně publikujete informace na Facebook stránce. Otevřete si Facebook stránku, kliknete do políčka pro zadání nového statusu a vložíte status. Nesmíte však ihned kliknout na tlačítko Přidat příspěvek, jinak by se status publikoval okamžitě. Musíte kliknout na malou ikonku hodin v levém dolním rohu.

Ikona pro naplánování příspěvku na Facebook stránce

Pokud jste doposud nezadali datum vytvoření/založení/spuštění webu, produktu, služby nebo firmy, kterou Facebook stránka reprezentuje, zobrazí se vám po kliknutí na ikonu hodin okno, ve kterém musíte tento údaj zadat a potvrdit tlačítkem Uložit.

Zadání data vytvoření / spuštění / založení

Jestliže máte nastavené datum založení, po kliknutí na ikonku hodin se vám objeví nabídka, pomocí které můžete zadat datum a čas publikování příspěvku. Naplánování odeslání příspěvku potvrdíte tlačítkem Naplánovat.

Naplánování příspěvku na Facebook stránce

Kromě plánování do budoucna můžete tuto funkci využít i pro publikování příspěvků s datem v minulosti. Díky tomu je možné na Facebook stránce vizuálně zachytit důležité mezníky v historii webu nebo firmy.

Jak spravovat naplánované příspěvky

Všechny naplánované příspěvky najdete na stránce Záznamy o aktivitách, která je dostupná přes menu Upravit stránku/Použít záznamy o aktivitách.

Kde na Facebook stránce najít naplánované příspěvky

Na této stránce vidíte všechny naplánované příspěvky a můžete s nimi po kliknutí na šipku vpravo dále pracovat:

 • můžete změnit čas publikování,
 • můžete příspěvek zveřejnit okamžitě na Facebook stránce,
 • můžete zrušit celý příspěvek.

Správa naplánovaných příspěvků na Facebook stránce

Závěrem

Znali jste tuto funkci Facebook stránek? Využíváte plánování publikování svých příspěvků na Facebook stránce? 

Kromě plánování publikování statusů přímo na Facebooku je možné také využít některých nástrojů pro správu sociálních sítí. Osobně například využívám HootSuite, který umožňuje centrální plánování odesílání statusů na více sociálních sítí (Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+ stránky).

Plánování příspěvků v HootSuiteKomentáře

 1. Monika napsal

  Zdravím, nevíte, čím je, že někdy nejdou příspěvky u firemních facebookových stránek naplánovat? Mám funkci správce obsahu a s tímto mám opravdu problém. Někdy to prostě vůbec nereaguje (plánování).
  Děkuji za info

  • napsal

   Jak konkrétně to nefunguje? Vůbec se vám nezobrazí ovládací prvky pro naplánování příspěvku? Nebo můžete nastavit datum a čas publikování, ale příspěvek nejde odeslat? Nebo můžete nastavit datum a čas publikování i příspěvek odeslat, ale příspěvek není ve skutečnosti nastaven pro publikování v budoucnu a zobrazí se v timeline okamžitě?

 2. napsal

  Nebylo by špatné napsat článek o tom, jak zajistit pravidelné přispívání toho a samého příspěvku pořád dokola… tzn. že se každých 5minut například odstraní původní a nahraje nový (aby se oslovilo více uživatelů)
  Ladislav Balon nedávno publikoval Krátké svatební účesy

  • napsal

   Takovýto postup rozhodně není vhodný pro jakoukoliv propagaci na Facebooku. Rozhodně si tím nijak nepomůžete a nevzbudíte větší zájem fanoušků o váš web nebo vaši firmu. Stávající fanoušky tím otrávíte a nové nepřilákáte.

   Pokud chcete zaujmout na Facebooku, doporučuji připravit si strategii propagace, která bude minimálně zahrnovat, kdo je vaší cílovou skupinou, jaké informace budete publikovat, v jaké formě a kdy je budete publikovat. To je správný přístup k Facebooku a k jeho efektivnímu využití.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku