Jak lépe prezentovat produkty ve výsledcích vyhledávání na Google

Jak lépe prezentovat produkty ve výsledcích vyhledávání na Google

Google včera ohlásil dvě zajímavé změny, které se týkají tzv. rich snippets:

Co jsou to rich snippets?

Rich snippets (dle Google v češtině strukturované úryvky) jsou dodatečné informace, které se mohou zobrazit u některých výsledků vyhledávání na Google. Aby se mohly tyto informace objevit ve výsledcích vyhledávání, je nejdříve nutné použít speciální HTML atributy pro označení těchto informací na vlastním webu. Díky tomu se mohou ve výsledcích vyhledávání zobrazit například dodatečné informace o receptech, autorech článků, filmech, prodávaných produktech, recenzích atd. Přečtěte si více o rich snippetech v nápovědě Google.

Rich snippets pro recepty

Produktové rich snippets

Doposud byly produktové rich snippets dostupné pouze v některých jazykových verzích vyhledávače Google. Od nynějška jsou dostupné ve všech jazykových verzích, tj. i na českém Google. Produktové rich snippets mají nasazeny například na webech Pixmania. Prohlédněte si, jak tyto informace vypadají ve výsledcích vyhledávání na Google (šipkami jsou vyznačeny rich snippets).

Rich snippets pro produkty - HTC Titan

Jak je patrné z obrázku, mohou se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání tyto typy produktových informací:

  • počet hodnocení produktu a výsledné hodnocení produktu (jak pomocí procent, tak pomocí hvězdiček),
  • cena produktu a měna, ve které je cena uvedena.

Můžete narazit i na to, že se zobrazuje rozmezí cen nebo informace o skladové dostupnosti

Pokud budete nastavovat rich snippets pro svůj vlastní eshop, je možné nastavit i další parametry kromě hodnocení a ceny produktu – např. zda se jedná o nové nebo použité zboží, časově omezené nabídky, skladová dostupnost a další. Kompletní přehled podporovaných parametrů a ukázku, jak zapracovat podporu rich snippets do vlastního webu, naleznete v nápovědě k produktovým rich snippets.

Díky produktovým rich snippets budou vámi nabízené produkty výraznější ve výsledcích vyhledávání a je větší pravděpodobnost, že uživatel klikne právě na váš odkaz.

Nástroj pro testování rich snippets

Druhá novinka, kterou Google včera oznámil, se také týká strukturovaných úryvků, konkrétně nástroje pro testování rich snippets. Dříve bylo možné provádět testování pouze stránek publikovaných na internetu (zadáním URL adresy stránky), nyní je možné testovat i úryvek HTML kódu. Odpadá tak nutnost publikovat testovací stránky pro odzkoušení funkčnosti rich snippets, což výrazně zrychluje jejich implementaci.

Nástroj pro testování rich snippets

Chcete poradit s nasazením rich snippets?

Provozujete eshop a chtěli byste, aby se ve výsledcích vyhledávání u vašich produktů zobrazovaly informace o cenách či hodnocení produktu? Potřebujete poradit s nasazením rich snippets?

Napište mi, vypracuji vám na míru návod, jak implementovat rich snippets na vašem webu.Trackbacky

  1. […] Rich snippets (dle Google v češtině strukturované úryvky) jsou dodatečné informace, které se mohou zobrazit u některých výsledků vyhledávání na Google. Aby se mohly tyto informace objevit ve výsledcích vyhledávání, je nejdříve nutné použít speciální HTML atributy pro označení těchto informací na vlastním webu (k tomu slouží právě značkování pomocí schema.org). Díky tomu se mohou ve výsledcích vyhledávání zobrazit například dodatečné informace o receptech, autorech článků, filmech, prodávaných produktech, recenzích atd. Přečtěte si více o rich snippetech v nápovědě Google. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku