Jak jsem si zablokoval FeedBurner

Jak jsem si zablokoval FeedBurner

Když jsem si dnes prohlížel RSS feed Magazínu Portiscio, vyděsilo mě, že se v něm nezobrazily moje dva poslední články o LinkedIn statistikách a o spuštění Google +1. Pátral jsem tedy, čím by to mohlo být způsobeno. Začal jsem nejdříve přemýšlením o tom, co jsem během posledních dnů na webu měnil. Jediné, co jsem prováděl, byly některé změny v rámci cachovacího systému blogu. I po změnách nastavení a následné deaktivaci cache, však byl výsledek stále stejný.

Druhou možností byla chyba na straně FeedBurneru. Zkontroloval jsem nastavení RSS feedu, ale na žádný zádrhel jsem nenarazil. Přistoupil jsem tedy k pingnutí feedu, které má zajistit vynucenou aktualizaci RSS nabízeného webem a RSS, které poskytuje FeedBurner. Opět bez úspěchu. Tak jsem pátral dál. V rámci sekce Troubleshootize ve FeedBurneru jsem narazil na možnost kompletní resynchronizace RSS feedu.

Resynchronizace FeedBurner RSS feeduA zde jsem narazil na zdroj problému. FeedBurner mi sdělil, že můj feed je příliš velký (má více než 512 Kb) a že jej není schopen zpracovat. Teď už mi bylo jasné, co je potřeba udělat, abych dal věci do pořádku. Zamířil jsem do nastavení WordPressu do sekce Nastevení / Zobrazování, kde je možné nastavit maximální počet článků, které se budou zobrazovat v rámci RSS feedu. Původní hodnotu 100 jsem změnil na 25 a vše uložil.

Nastaveni počtu položek v RSS feedu ve WordPressu

Pak následovala ještě jedna cesta do nastavení FeedBurneru, kde jsem zvolil kompletní resynchronizaci feedu. A hurá, resynchronizace proběhla bez problémů a můj RSS feed je zase zdravý jako rybička.Komentáře

  • napsal

   Přímé RSS z webu umožňuje pouze vytáhnout z databáze přehled článků a zformátovat jej do podoby RSS feedu.

   Při využití FeedBurneru je možné:

   – sledovat počet zobrazení a kliknutí na jednotlivé položky feedu

   – sledovat počet odběratelů feedu

   – nabízet odběr článků pomocí emailu

   – vložit widget s aktuálními články na libovolný web

   – přidat na konec každého článku odkazy na sdílení článku či zaslání emailem

   – nastavit název a popisek feedu

   – monitorovat vývoj statistik v průběhu času

   – snadno monitorovat a analyzovat návštěvnost z RSS feedu v Google Analytics či jiných nástrojích

   – kontrolovat funkčnost feedu

   Samozřejmě některé z těchto funkcí lze implementovat i do "klasického feedu", ale je potřeba již například zasahovat do funkce, která RSS feed generuje. Ve zkratce: FeedBurner umožňuje snadno feed nastavit a monitorovat jeho využívání. Jeden příklad za všechny – je například možné v průběhu času sledovat vliv publikovaného obsahu na počet odběratelů feedu a uzpůsobit tomu témata dalších článků.

   Snad jsem ti dal trochu představu o FeedBurneru a jeho využití:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku