Infografiky o internetovém marketingu: 25. 5. 2014

Infografiky o internetovém marketingu: 25. 5. 2014

Vítejte u dalšího dílu seriálu, který vám v neděli přináší přehled zajímavých infografik o internetu, internetovém marketingu a informačních technologiích, na které jsem narazil v průběhu týdne.

Jedná se o infografiky, na které jsem upozorňoval prostřednictvím sociální sítě Pinterest. Pokud chcete mít přístup k aktuálně publikovaným infografikám, stačí sledovat můj Pinterest účet. Aktuálně je na mém profilu dostupných více než tisíc infografik?.Komentáře

 1. napsal

  Úctyhodný prehľad infografík.

  Našiel som veľmi zaujímavú infografiku ohľadom on-page SEO, ktorú na Vašom Pintereste zatiaľ nemáte a myslím, že sa Vám bude páčiť: http://backlinko.com/on-page-seo

  Mimochodom, ste jeden z mála marketing konzultantov, ktorí využívajú Pinterest. Zaujíma ma, ak by ste mali porovnať sociálne siete z pohľadu získavania návštevnosti, na ktorom mieste by bol Pinterest?
  Roland Vojkovský nedávno publikoval 21 WordPress pluginov, o ktorých musíte vedieť

  • napsal

   Nejde ani tak úplně o software, ve kterém to vytvářet, jako spíše o nápad, získání dat a vhodné grafické ztvárnění. Pro různé typy infografik se mohou hodit různé typy software. Někdy stačí Excel, ve kterém se vytvoří tabulka a graf. Něco jde vytvořit pomocí PowerPointu, když v tom umíte dělat. Na složitější infografiky můžete využít offline vizualizační nástroje typu Visio, OmniGraffle, Edraw, ConceptDraw nebo SmartDraw; obecné online nástroje typu LucidCharts, Gliffy, Creately; specializované online nástroje typu Infogr.am, PiktoChart nebo Easel.ly.

   Nebo můžete vše nakreslit od začátku v grafických programech typu Illustrator nebo Inkscape.

  • napsal

   To záleží na spoustě faktorů – dostupnost zdrojových dat, složitost infografiky, vizuální ztvárnění infografik, počet zainteresovaných osob apod. Někdy je infografika tvořena jen jednoduchým diagramem nebo grafem a může být hotová například za hodinu jedním člověkem. Jindy se jedná o rozsáhlou infografiku doprovázenou ilustracemi, desítkami vizualizací a složitým procesem získávání podkladových dat a celý proces tvorby infografiky může trvat desítky hodin a může se na něm podílel třeba pět lidí.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku