Infografiky o internetovém marketingu: 2. 3. 2014

Infografiky o internetovém marketingu: 2. 3. 2014

Vítejte u dalšího dílu seriálu, který vám v neděli přináší přehled zajímavých infografik o internetu, internetovém marketingu a informačních technologiích, na které jsem narazil v průběhu týdne.

Jedná se o infografiky, na které jsem upozorňoval prostřednictvím sociální sítě Pinterest. Pokud chcete mít přístup k aktuálně publikovaným infografikám, stačí sledovat můj Pinterest účet. Aktuálně je na mém profilu dostupných více než tisíc infografik?.Komentáře

    • napsal

      Exaktně není nikde stanoveno, co je a co není infografika. Je to spíše otázka citu. Rozdíl mezi infografikou a bannerem já osobně vidím v tom, že zatímco hlavním cílem infografiky je prezentovat určitou množinu dat v grafické podobě, tak cílem banneru je upoutat a prodávat. Když to úplně zjednoduším, tak z infografiky by se člověk měl něco dozvědět, něco se naučit. Jak další vodítko můžete vzít to, jestli by lidé mohli sdílet daný obrázek – banner nikdo chtít sdílet nebude (pomineme-li extrémní případy).

      Pokud vezmu konkrétně váš případ, tak předpokládám, že se bavíme o obrázku, který máte v záhlaví stránky. Z toho obrázku se člověk nic nenaučí, slouží pouze k prodejní prezentaci. Rozhodně si taky nedokážu představit, že by ten obrázek někdo sdílel. Proto je to podle mě jednoznačně banner.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku