Infografiky o internetovém marketingu: 10. 11. 2013

Infografiky o internetovém marketingu: 10. 11. 2013

Vítejte u dalšího dílu seriálu, který vám v neděli přináší přehled zajímavých infografik o internetu, internetovém marketingu a informačních technologiích, na které jsem narazil v průběhu týdne.

Jedná se o infografiky, na které jsem upozorňoval prostřednictvím sociální sítě Pinterest. Pokud chcete mít přístup k aktuálně publikovaným infografikám, stačí sledovat můj Pinterest účet. Aktuálně je na mém profilu dostupných 915 infografik.Komentáře

 1. napsal

  Dobrý den,
  možná je to trochu mimo chtěný směr Vašeho sdělení, ale kolik by takováto profesionální infografika mohla stát?

  • napsal

   Hodně bude záležet na náročnosti jednotlivých kroků tvorby infografiky (sběr dat, návrh konceptu infografiky, samotná grafická tvorba infografiky). Rozdíly jsou patrné i u zde prezentovaných infografik. Např. tu první infografiku „Jak řešit problémy s Google Authorshipem“ je schopen graficky zpracovat téměř kdokoliv, kdo umí používat Visio nebo jiný nástroj pro tvorbu flowchartů. U takovéto infografiky zabere rozhodně více času sběr dat než samotná grafická tvorba.

   Když se naopak kouknete na infografiku „7 mýtů email marketingu“, tak tam rozhodně zabraly větší část času ty ilustrace než získávání podkladových dat.

   V závislosti na složitosti infografiky bych běžnou cenu viděl v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč. Ideální bude vyhledat si na internetu přímo některé firmy, které se tvorbou infografik zabývají a oslovit je se svou představou. Budou vám schopní určitě kvalifikovaněji navrhnout cenu v závislosti na vašich požadavcích.

   Snad vám tento můj komentář alespoň trochu pomohl 🙂

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku