HootSuite nově podporuje Evernote, Storify a ZenDesk

HootSuite nově podporuje Evernote, Storify a ZenDesk

HootSuite integruje Evernote, Storify a ZenDesk

Pokud občas čtete tento blog, víte, že se zde objevují články týkající se HootSuite, nástroje pro efektivní práci se sociálními sítěmi. HootSuite v základním nastavení nabízí například:

 • možnost čtení a publikování statusů na sociální sítě Facebook, Twitter, LinkedIn a několik dalších,
 • možnost publikovat na více sociálních sítí zároveň,
 • možnost naplánovat publikování statusů na konkrétní den a hodinu,
 • možnost analyzovat počty prokliků z publikovaných statusů.

Základní funkcionalitu nástroje HootSuite lze od listopadu 2011 rozšířit o doplňky třetích stran. Mezi první doplňky patřila rozšíření pro YouTube, Flickr či Tumblr. V průběhu času k nim přibyly například doplňky pro MailChimp, SlideShare, Instagram či jednoduchá RSS čtečka. Kompletní přehled rozšíření najdete v HootSuite App Directory.

Včera HootSuite na svém blogu oznámil, že vznikla tři nová rozšíření:

 • Evernote (nástroj pro správu poznámek),
 • Storify (služba, pomocí které můžete snadno vytvářet přehledné streamy ze statusů publikovaných na sociálních sítích),
 • ZenDesk (systém pro zákaznickou podporu).

Pojďme se nyní podívat, co nové HootSuite aplikace umožňují. Vzhledem k tomu, že nevyužívám službu ZenDesk, nebude zde nijak podrobněji vysvětlena její integrace s HootSuite. Více informací o možnostech, které ZenDesk v rámci HootSuite nabízí, si můžete přečíst v původním článku na HootSuite blogu.

Evernote v HootSuite

Evernote se do HootSuite podařilo integrovat dvěma způsoby.

Správa Evernote poznámek v HootSuite

První možností je zobrazování, upravování a sdílení poznámek z Evernote přímo v prostředí aplikace HootSuite.

Evernote poznámky v HootSuite

Stačí si vložit nový Evernote panel do HootSuite, autorizovat propojení mezi oběma aplikacemi a poté se vám zobrazí přehled vašich posledních poznámek z Evernote. Pokud chcete vyhledat konkrétní poznámku nebo zobrazit pouze poznámky z konkrétního sešitu, klikněte na ikonu lupy v pravém horním rohu panelu.

Pokud si kliknete na název některé poznámky, zobrazí se vám obsah dané poznámky, přičemž můžete poznámku přímo upravit, zařadit ji do jiného sešitu nebo jí přiřadit odpovídající štítky.

Úprava Evernote poznámky v HootSuite

Přímo z přehledu poznámek můžete jednotlivé poznámky také mazat nebo sdílet na sociálních sítích.

;Sdílení Evernote poznámky přímo z prostředí HootSuite

Přidávání statusů do Evernote z HootSuite

Druhým způsobem, jak je možné pracovat s Evernote v aplikaci HootSuite, je zasílání vybraných statusů a zpráv z HootSuite do Evernote. Zjednodušeně řečeno, libovolný status ze sociálních sítí Facebook a Twitter (momentálně nefunguje LinkedIn a Google+), na který narazíte v rámci HootSuite, můžete jedním kliknutím uložit do Evernote. Samozřejmě si můžete k danému statusu uložit doplňující text, zařadit jej do vybraného sešitu a přiřadit mu odpovídající štítky.

Odeslání statusu z HootSuite do Evernote

Storify v HootSuite

Předpokládám, že službu Storify bude znát méně čtenářů než nástroj Evernote. Přitom se jedná o velmi zajímavou službu, která vám umožňuje vytvářet informační streamy (články), které budou složené z textů, obrázků a především různých statusů ze sociálních sítí. Podobně jako u zasílání konkrétních statusů do Evernote, můžete jednoduše přidávat statusy i do svých stávajících nebo nových streamů (článků) na Storify.

Přidání statusu z HootSuite do Storify článku

Závěrem

Využíváte HootSuite pro správu sociálních sítí? Líbí se vám nová Evernote, Storify a ZenDesk rozšíření? Budete mít pro tato nová rozšíření využití? Dejte mi vědět do diskuze pod článkem.Komentáře

 1. napsal

  Aplikaci HootSuite mám (myslím díky Vám ;-)) již několik měsíců nainstalovanou, a ne a ne si najít čas ji otevřít, prozkoumat, a začít používat :-(.
  Takže ještě pár podobné užitečných článků, podpora Google Plus i Linkedin, a snad se k tomu dokopu, protože HootSuite za používání jistě stojí čím dál tím víc.
  Jarek nedávno publikoval Španělské aerolinky Spanair ukončily činnost

  • napsal

   Určitě se vyplatí si najít trochu času a HootSuite prozkoumat. Především pokud využíváte více sociálních sítí anebo pracujete s více různými projekty/weby.

   Co se týče Google+, umí HootSuite pracovat s Google+ stránkami. S osobními Google+ profily pracovat neumí, protože Google neuvolnil API, aby mohly jiné aplikace pracovat právě s osobními profily. Jakmile však Google API uvolní, měl by HootSuite tuto funkcionalitu zapracovat. Je to také jedna z nejžádanějších funkcí na HootSuite fóru.

   Co se týče LinkedIn, tak s tím umí HootSuite pracovat bez problémů. Umožňuje jak práci s osobními profily, tak s LinkedIn skupinami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku