Google spouští PlusOne aneb doporučte zajímavou stránku či reklamu

Google spouští PlusOne aneb doporučte zajímavou stránku či reklamu

Google včera oznámil spuštění svého systému na doporučování zajímavých stránek ve výsledcích vyhledávání a doporučování Google AdWords reklam, který nazval Google +1. Systém funguje na jednoduchém principu. U placených i neplacených výsledků vyhledávání se zobrazí ikona +1, na kterou když kliknete, tak označíte danou stránku či reklamu za pro Vás zajímavou. Lidem ve Vaší sociální síti se toto doporučení zobrazí, pokud se konkrétní stránka či reklama objeví ve výsledcích vyhledávání. Momentálně je systém funkční na americké verzi Google. Prohlédněte si oficiální video představující Google +1.

Momentálně se ve Vaší sociální síti nachází lidé, se kterými chatujete prostřednictvím Gmailu nebo Google Talk, které máte v kontaktech a lidé, které sledujete prostřednictvím Google Readeru a Google Buzz. V blízké budoucnosti by se měly do této sítě přidat i Vaše kontakty z Facebooku, Twitteru či LinkedIn.

Google PlusOne tlačítkoGoogle také do budoucna plánuje uvolnění +1 tlačítka i přímo pro využití na vlastním webu. Zařadí se tak po bok dalších tlačítek pro sdílení na Facebooku, Twitteru či LinkedIn. Zde se však jedná spíše o měsíce než týdny, jak zjistil Danny Sullivan ze Search Engine Land. Můžete navštívit stránku https://services.google.com/fb/forms/plusonesignup/, kde se můžete přihlásit k odběru informací o uvolnění tlačítka +1 pro vlastní weby.

Využíváte-li podobně jako já Google Apps, tak si budete muset ještě nějaký čas počkat na využívání možností Google +1 a také na Google Profily.

Pro podrobnější informace o službě Google +1 doporučuji sledovat oficiální web a přečíst si články Google +1 And The Rise of Social SEO na SEOmoz a Meet +1: Google’s Answer To The Facebook Like Button na Search Engine Land. Především poslední článek je velice výživný a obsahuje snad všechny možné informace, které doposud o Google +1 existují.

Myslíte si, že Google se svým novým tlačítkem vyvolá revoluci ve sdílení obsahu nebo ve způsobu vyhledávání? Stane se optimalizace pro vyhledávače hudbou minulosti díky dominanci sociálního a personalizovaného vyhledávání? Budu rád, když se podělíte o svůj názor v diskuzi pod článkem.Komentáře

 1. napsal

  Pokud by se "+1" promítaly i kontakty z Facebooku, myslíte, že to bude znamenat "pročištění" seznamu přátel u lidí, kteří jim mají více (především známější lidé). Počet "hlasů" by potom nebyl pro danou osobu příliš relevantní…
  Martin nedávno publikoval img-0799

  • napsal

   Nemyslím si, že by se v blízké budoucnosti Google PlusOne a Facebook nějak výrazněji ovlivňovaly. Každý je v současnosti trochu o něčem jiném. Taky si nemyslím, že zavedení +1 výrazněji ovlivní množství přátel na Facebooku, tj. že uživatelé začnou pročišťovat své seznamy přátel v závislosti na využívání Google +1.

   Zajímavé to může být až s možností použití tlačítka +1 na vlastním webu. Vzhledem k tomu, že ale oba hráči mají dostatek uživatelů svých služeb, předpokládám, že každý tento systém si bude žít vlastním životem. Kdo bude chtít sdílet nějaký zajímavý obsah a vyvolat k němu další reakce, tak jej pošle na Facebook a ten, kdo bude mít zájem pouze upozornit na zajímavý obsah, kdyby ho někdo hledal ve vyhledávačích, na něj upozorní prostřednictvím Google PlusOne. Tj. Google +1 bude spíše takovým pasivním způsobem sdílení a Facebook naopak aktivním.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • google plus