Google Panda: Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Google Panda: Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat
Pochutná si Google Panda i na vašem webu?

Pochutná si Google Panda i na vašem webu?

Znáte toho všetečného černo-bílého medvídka, který pobíhá po webech a kontroluje, které stránky nabízí kvalitní obsah a které ne? Říká si Google Panda a je to algoritmus, který se snaží zajistit, aby se ve výsledcích vyhledávání na Google zobrazoval pouze kvalitní obsah.

Nikdy jste o algoritmu Google Panda neslyšeli? Nevíte, jak Google Panda funguje? Chtěli byste se dozvědět co dělat, když už si na vašem webu začala panda pochutnávat? Prohlédněte si skvěle zpracovanou infografiku Google Panda in plain English od SingleGrain.

Co se z infografiky dozvíte

 • Jak se postupně Google Panda vyvíjela
 • Podle čeho Google posuzuje, že konkrétní stránka má nekvalitní obsah
 • Jak získávat zpětné odkazy, které nebudou pandě vadit
 • Co dělat, když se na vás už Google Panda vyřádila

Jak Google Panda pozná nekvalitní obsah

 • Nízké procento originálního obsahu na webu
 • Nekvalitní odkazy směřující na konkrétní stránku i celý web
 • Návštěvníci tráví na webu krátkou dobu
 • Významné procento duplicitního obsahu na webu
 • Vysoká míra okamžitého opuštění webu (bounce rate)
 • Významné procento obsahu stránky tvoří prvky, které se opakují na všech stránkách webu
 • Významné množství nerelevantních reklamních prvků
 • Nepřirozené používání klíčových slov na stránce

Google Panda infografika

Zdroj: Google Panda in Plain English (Infographic)

Původně spatřeno na: Google Panda for SEO Folks that Aren’t Bears (Infographic)Komentáře

 1. napsal

  Velmi zajímavý a poučný článek. Bylo logickým krokem Googlu, že se začal více zajímat o kvalitu obsahu. Problém je, že je to podle mě neustálý boj, protože na každou akci následuje protiakce a je velmi těžké se s tím vším nějak vypořádat. Navíc počet webových stránek stále roste. Bylo by sice krásné mít internet bez spamu a stránek, které jsou dělány jen pro výdělek bez hodnotného obsahu, ale boj to bude ještě velmi těžký.

  • napsal

   Díky. Bude to neustálý boj, ale je lepší, že se Google snaží zlepšovat kvalitu výsledků vyhledávání, i když to ví, než aby se na to vykašlal úplně a řekl, že nekvalitní obsah nejde vymýtit,

   • napsal

    Významné procento obsahu stránky tvoří prvky, které se opakují na všech stránkách webu — Jak myslíš, že to Google posuzuje? Myslíš, že skenuje stránku přes CSS a odhadne kde je obsahová číst a na tu se zaměří či jenom tam vezme celý web? Takže se pak opakují patičky, menu a podobně.

    Vím, že na stránky Google kouká i jinak než jen jako robot a hádá kde je menu, obsah a podobně. Tak jestli to bere v potaz v tomhle směru. Pak by mohl být problém u krátkých zpráviček kde je člověk stručný a velké procento textu je pak opakující se (hlavička, menu atd).

    • napsal

     Google zvládne interpretovat CSS i JavaScript a je schopný si tedy vykreslit stránku, tak jak ji vidí uživatel. Díky sofistikovaným algoritmům je poté schopný projet stránky na webu a poznat, co je menu, co je sidebar, co je patička, co je obsah článku, co je reklama apod.

     Pokud by byl web plný pouze krátkých zpráviček, tak je pravda, že by byl pro vyhledávače poměrně nezajímavý. Pokud publikujete klasické články a sem tam nějakou krátkou aktualitu, tak v tom není problém. U těch krátkých aktualit a článečků není stejně hlavním cílem, aby se umisťovali dobře ve vyhledávačích. Pokud tedy variujete délku článků tak se není čeho obávat.

     Problém může nastat, když 90 % běžné stránky na webu zabírají navigační prvky a reklamy a pouze deset procent tvoří text. Takovýto web není zajímavý ani pro návštěvníky ani pro vyhledávače.

     Pokud nabízíte něco zajímavého a přínosného pro uživatele, nemusíte se bát žádných penalizací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku