Google Instant Previews – náhledy stránek přímo ve výsledcích vyhledávání

Google Instant Previews – náhledy stránek přímo ve výsledcích vyhledávání

Zhruba před měsícem jste si mohli přečíst o tom, že Google testuje novou funkcionalitu svého vyhledávače – náhledy stránek přímo v SERP. Právě dnes nastal den, kdy Google oznámil (též Mashable), že náhledy stránek ve vyhledávači – Google Instant Previews – pouští do veřejného provozu. Během několika následujících dnů by měla být tato funkcionalita dostupná pro více než 40 jazykových mutací vyhledávače Google.

UPDATE (9. 11. 2010 22:50): Google Instant Previews již běží na českém Google.

Během beta testování Google zjistil, že díky Google Instant Previews byli návštěvníci o 5 % více spokojeni se stránkou, na kterou se dostali z výsledků vyhledávání. Pět procent nemusí na první pohled vypadat jako nic extra, ale když si představíte objem vyhledávání, který Google denně zpracuje, začíná se již jednat o zajímavá čísla.

Google Instant Previews lze prozatím vyzkoušet na http://www.google.com/webhp?esrch=instantpreviews. Náhledy stránek zapnete kliknutím na obrázek lupy (vedle titulku stránek). Náhled stránky v SERP může vypadat například následovně (bez zvýraznění hledané fráze).

Google Instant Previews PCA

Nebo takto (se zvýrazněním hledané fráze).

Google Instant Previews PragueStay

Těšíte se na Google Instant Previews? Budete tuto funkcionalitu využívat nebo se bez ní obejdete? Napište svůj názor do diskuze pod článkem.Komentáře

  1. napsal

    když se spouštěl Google Instant (tj. výsledky se zobrazují okamžitě jak se píše), tak od té doby uběhly cca dva měsíce než se tato funkcionalita objevila na Androidu a iPhonu. Je otázka, jestli to u Previews půjde stejným tempem či jestli vůbec se Previews budou nabízet pro PDA a mobilní telefony. Přeci jenom je displej mnohem menší a náhled by nemusel poskytovat dostatečné informace. Necháme se překvapit.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku