Google Analytics: Sledujte události a konverze v reálném čase

Google Analytics: Sledujte události a konverze v reálném čase

Google Analytics, známý nástroj pro webovou analytiku, od včerejška umožňuje sledovat vznik událostí a konverzí v reálném čase. Doposud bylo možné v reálném čase sledovat pouze zdroje návštěvnosti a zobrazené stránky na webu. Interakce návštěvníka s webem zaznamenané pomocí událostí nebo cílů byly v Google Analytics dostupné až s určitým časovým zpožděním.

Monitorovat vznik událostí a plnění cílů můžete nyní v reálném čase pomocí reportů dostupných v sekci Standardní přehledy/V reálném čase.

Google Analytics: Přehled událostí v reálném čase

Realtime report událostí se skládá ze tří hlavních částí:

  • časová osa s výskytem událostí za poslední půlhodinu,
  • časová osa s výskytem událostí za poslední minutu,
  • přehled kategorií a akcí událostí vzniklých v poslední půlhodině.

Kliknutím na konkrétní kategorii nebo akci události je možné nastavit filtrování událostí a dostat se tak až na úroveň štítků událostí.

Google Analytics: Filtrování událostí v reálném čase

Přehled konverzí (splněných cílů) v reálném čase vypadá a funguje stejně jako přehled událostí. Vidíte půlhodinovou a minutovou časovou osu s vyznačenými splněnými cíli a také tabulkový přehled jednotlivých cílů. Podobně jako u událostí si můžete kliknutím na konkrétní cíle vytvořit vlastní filtr zobrazovaných cílů.

Google Analytics: Přehled konverzí v reálném čase

 

Máte již také dostupné tyto realtime reporty ve svých Google Analytics? Budete je využívat? Budete pro ně mít nějaké reálné využití? Napište mi komentář do diskuze pod článkem.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku