Facebook stránky v zajetí placené propagace

Facebook stránky v zajetí placené propagace

Facebook poslední dobou stále více a agresivněji tlačí správce Facebook stránek do placené propagace – ať již jednotlivých příspěvků, tak samotné stránky. Nedávno došlo k první výraznější změně administrátorského panelu Facebook stránek. Sekce, ve které se zobrazovala aktuální upozornění o interakcích fanoušků se stránkou (komentáře a lajky), byla z panelu odstraněna a nahrazena sekcí s přehledem posledních příspěvků. Přehled upozornění byl umístěn na samostatnou záložku (viz následující screenshot).

Facebook stránky: Odstranění sekce Upozornění

Přehled posledních příspěvků bohužel neobsahuje důležité informace o uživatelích, kteří iteragovali s Facebook stránkou. Pro získání těchto informací si musíte stále otevřít report v Facebook Insights. Tento přehled posledních příspěvků tudíž slouží čistě pro zvýraznění možnosti placené propagace příspěvků.

Druhou změnou, která postihla administrátorský panel Facebook stránek, je skrytí přehledu uživatelů, kteří se nově stali fanoušky stránky. Tento přehled byl odsunut do pozadí a je dostupný pouze na proklik. Místo tohoto přehledu zaujala sekce Získejte více hodnocení To se mi líbí, která nabízí možnost placené propagace Facebook stránky za účelem získání více fanoušků. 

Facebook stránky: Nový vzhled administrátorského panelu

Polovinu administrátorského panelu tudíž nyní zabírají prvky pro placenou propagaci Facebook stránky. 

Samozřejmě chápu snahu Facebooku maximálně monetizovat svoji službu, jen je škoda, že je to na úkor dostupnosti informací. Sám například placenou propagaci na Facebook stránce Magazínu Portiscio využívám, a proto bych ocenil, kdybych měl v panelu dostupné důležité informace a ne upoutávky na placenou propagaci, kterou již i tak používám.

Přitom by stačilo tak málo – zjistit, jestli daná stránka již využívá placené propagace, a pokud ano, tak v panelu zobrazovat důležité informace. V opačném případě bych ony upoutávky pochopil.

Co si myslíte o těchto změnách vy? Předpokládám, že vás také nenadchly. Komentáře

  1. napsal

    Pozoruji ten trend už delší dobu. Nyní to ale už začíná být opravdu otravné. Chápu, že reklama je hlavním zdrojem příjmu, ale všeho s mírou.

    • napsal

      Jak jsem psal na konci článku – kdyby aspoň tak agresivně neprezentovali placenou propagaci lidem, kteří ji již využívají a věnovali ten prostor něčemu užitečnějšímu.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku