Novinky v Evernote 3.0 pro Windows Phone

Novinky v Evernote 3.0 pro Windows Phone

Využíváte často Evernote a vlastníte telefon s operačním systémem Windows Phone? Pak vás určitě potěšila zpráva o tom, že Evernote vydává novou hlavní verzi 3.0 své mobilní aplikace pro WP. Zajímá vás, co nabízí Evernote pro Windows Phone nového? Pak pokračujte ve čtení tohoto článku.

Nová úvodní obrazovka Evernote

První viditelnou změnou, na kterou narazíte, je nová úvodní obrazovka Evernote. Návrh vychází z jednoduchého předpokladu, že uživatelé na úvodní stránce chtějí buď vytvořit novou poznámku nebo najít některou stávající poznámku. Naleznete zde:

  • velkou ikonu pro vytvoření nové poznámky,
  • menší ikony pro vytvoření zvukové poznámky nebo fotopoznámky, 
  • odkaz na zobrazení všech existujících poznámek,
  • odkaz na nastavení aplikace a účtu,
  • definované Evernote zkratky,
  • vyhledávač poznámek.

Evernote pro WP: Úvodní obrazovka

Evernote zkratky

Druhou novinkou je možnost využívání tzv. zkratek. Díky zkratkám si můžete na úvodní obrazovku připnout odkazy na oblíbené/často používané poznámky, poznámkové bloky (notebooky) nebo štítky (tagy). Novou zkratku si jednoduše vytvoříte tak, že si zobrazíte přehled poznámek, notebooků nebo tagů a dlouze tapnete (klepnete prstem a chvíli podržíte) na konkrétní položce, kterou chcete přidat do zkratek. Zkratky se synchronizují napříč různými zařízeními – aktuálně jsou zkratky podporované na Macu, Androidu a Windows Phone.

Evernote pro WP: Přidání nové zkratky

Lepší práce se štítky a poznámkovými bloky

Pokud pravidelně využíváte štítky, budou se vám určitě líbit nové prostředí pro práci s nimi. Na jednu obrazovku se nyní vejde větší množství štítků.

Evernote pro WP: Práce se štítky

A především je možné se přesouvat mezi štítky pomocí počátečních písmen, což je funkce, kterou znáte z běžného používání Windows Phone.

Evernote pro WP: Práce se štítky podle písmen

Štítky si také můžete nechat zobrazit v třech různých režimech:

  • ve stromové struktuře (pokud používáte zanořené štítky),
  • výpis štítků seřazených podle názvů,
  • výpis štítků seřazených podle počtu poznámek.

Evernote pro WP: Pohledy na štítky

Ve výpisu poznámkových bloků nyní můžete rozbalovat a sbalovat skupiny poznámkových bloků (notebook stacks) a díky tomu rychleji procházet celou strukturu poznámkových bloků.

Evernote pro WP: Přehled poznámkových bloků

Prohledávání přiložených dokumentů

Nedávno Evernote oznámil novou funkci Document Search. Ta umožňuje prohledávat obsah kancelářských dokumentů vytvořených v programech MS Office, OpenOffice a iWork. S aktuální verzí mobilní aplikace můžete tuto funkčnost využívat i na Windows Phone.

Závěrem

Využíváte Evernote na Windows Phone? Která nová funkce je podle vás nejužitečnější? Mně se nejvíce líbí přehlednější práce se štítky a možnost vytvořit si zkratky pro přístup k často používaným položkám.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku