Dostupnější upozornění na Facebook stránkách

Dostupnější upozornění na Facebook stránkách

Přibližně před měsícem jsem vás na Portisciu informoval o tom, že Facebook stále agresivněji prezentuje možnosti placené propagace pro Facebook stránky. To se projevilo i v samotném vzhledu administrátorského rozhraní Facebook stránek. 

Sekce, ve které se zobrazovala aktuální upozornění o interakcích fanoušků se stránkou (komentáře a lajky), byla z rozhraní odstraněna a nahrazena sekcí s přehledem posledních příspěvků. Přehled upozornění byl umístěn na samostatnou záložku.

Facebook stránky: Odstranění sekce Upozornění

Tato změna byla naprosto na úkor rozumné použitelnosti Facebook stránek.

Vypadá to, že si to naštěstí ve Facebooku uvědomili a provedli další změnu administračního rozhraní. Jedná se o takový kompromis – přehled posledních příspěvků s možností propagace zůstal na prioritním místě, ale upozornění jsou také dostupná přímo z hlavní záložky Facebook stránky.

Facebook stránky: Přehled upozornění

Bude se jednat asi o nejpřijatelnější řešení, pokud vezmeme v úvahu potřebu Facebooku upozorňovat na možnosti placené propagace a potřebu správců Facebook stránek mít přehled o interakcích fanoušků se stránkou.

Jak se díváte na tuto změnu vy? Dejte mi vědět.Komentáře

 1. napsal

  Jejich agresivní přístup pro majitele stránek, kteří nechtějí inzerovat je ale poněkud otravný. Jejich upozornění na propagaci stránek je pro většinu docela nepochopitelné.

  • napsal

   Agresivní propagace je velmi patrná. Facebook se snaží ze své sociální sítě dostat maximum.

   Co si ale budeme nalhávat – je to jejich síť a můžou si tam dělat, co chtějí. Kdyby někdo z nás vlastnil takovou síť, tak se z ní taky snaží vyždímat, co to půjde 🙂

 2. napsal

  Tieto statistiky tam boli aj predtym,len ste sa k nim museli preklikat…osobne ma trochu stvalo ako to bolo predtym, pretoze ak bolo upozornenie,museli ste na to kliknut,aby zmizlo..
  Teraz je hned na prvej stranke aj upozornenie,aj statistika, co je skvele.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku