Jací uživatelé využívají největší sociální sítě aneb demografie sociálních sítí

Jací uživatelé využívají největší sociální sítě aneb demografie sociálních sítí

Zajímalo vás někdy, jaký typ uživatelů se pohybuje na největších sociálních sítích? Přemýšleli jste o tom, jaké sociální sítě jsou vhodné pro různé marketingové kampaně?

Infografika od OnlineMBA přináší odpovědi na některé vaše otázky. U sedmi nejvýznamnějších sociálních sítí dneška (Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn, Reddit, Digg) nabízí rozložení uživatelů podle čtyř hlavních charakteristik:

 • pohlaví,
 • věk,
 • dosažené vzdělání,
 • příjem domácnosti.

Kromě tohoto rozložení uživatelů jsou u jednotlivých sociálních sítí dostupné i některé další doplňující informace týkající se chování uživatelů v dané sociální síti. Zdrojem informací jsou především samotné sociální sítě, služby monitorující sociální sítě a nástroje pro plánování reklamy. 

Vybírám některé zajímavé údaje z infografiky:

 • Průměrný počet přátel na Facebooku je 130.
 • 200 milionů návštěv Facebooku denně pochází z mobilních zařízení.
 • 54 % uživatelů využívá mobilní zařízení pro přístup ke Twitteru.
 • 36 % uživatelů Twitteru pošle alespoň jeden tweet denně.
 • 75 % uživatelů využívá LinkedIn pro obchodní účely.
 • LinkedIn využívá více než 2 miliony firem.
 • Google+ je převážně mužská sociální síť (71 % mužů), naopak typicky ženskou sociální sítí je Pinterest (82 % žen).
 • 50 % uživatelů Google+ jsou lidé mladší 24 let.

Demografie sociálních sítí

Zdroj: A Case Study in Social Media DemographicsOnlineMBA

Původně spatřeno: Social Media Demographics [Infographic]Search Engine JournalKomentáře

 1. Pavel Krkonoš napsal

  A co Instagram, Ten jde taky do topu 🙂 Každopádně děkuji za rozšíření znalostí o Facebooku. Přemýšlím totiž o využití těchto služeb: https://www.mediaunit.cz/socialni-site/ ale nejdříve jsem se chtěl dostat hlouběji do daného tématu. Děkuji ještě jednou 🙂

 2. napsal

  Jako většinou u těhle záležitostí je infografika jen na US trh, že? Jinak osobně bych si dovolil trochu pochybovat nad vypovídací hodnotou v momentě, kdy to není podložené hard daty – pár obecných odkazů na zdroje tohle neřeší. Co by mne například zajímalo je jakým způsobem odhadují příjem nebo jak dostali rozložení muži/ženy i Pinterestu.

  • napsal

   Co se týče hodnot týkajících se příjmu, předpokládám, že vychází z Google Ad Planneru. Ohledně zaměření čistě na US – počty uživatelů jsou určitě celosvětové. Ohledně dalších informací o typu uživatelů a způsobu využívání – nemám tušení.

   Pokaždé, když se budou dávat vedle sebe hodnoty získané z různých zdrojů, tak se musí počítat s tím, že celkový výsledek může být zkreslený, tj. například údaje z nástrojů pro plánování reklamy, oficiální statistiky vydané sociálními sítěmi, data naměřená sdílecími lištami, informace pocházející z nástrojů, které nabízí různé druhy integrace se sociálními sítěmi. Některé statistiky počítají s aktivními uživateli, některé s unikátními uživateli, některé s celkovým počtem účtů.

   Nejpřesnější (nejdůvěryhodnější) informace lze očekávat samozřejmě z oficiálních statistik sociálních sítí, resp. z jejich nástrojů pro plánování reklamy.

   Nejde o konkrétní čísla, ale o poměry a trendy. Nehraje roli, jestli je na Facebooku podle jednoho zdroje 845 milionů uživatelů a podle druhého 831 milionů. To co je důležité si z toho odnést je to, že Facebook je největší sociální sítí a že ji využívá cca sedmkrát víc uživatelů než Twitter. Nebo že Google+ bude mít přibližně stejnou velikost jako Twitter. Nebo že Pinterest je využíván převážně ženami (což se dá usoudit i ze samotného zaměření webu a témat, které Pinterest nabízí).

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku