Cyber Monday 2010 pokořilo hranici miliardy dolarů

Cyber Monday 2010 pokořilo hranici miliardy dolarů

Co je to Cyber Monday

Cyber Monday je marketingový pojem, který označuje pondělí, které následuje po Black Friday. To nám, pravda, moc nepomůže. Jasnější to bude, když si řekneme, že Black Friday označuje první pátek, který v USA následuje po Dni díkuvzdání (čtvrtý čtvrtek v listopadu). Letos to vyšlo na následující dny.

Cyber Monday kalendář

Cyber Monday je dnem, kdy se společnosti snaží přesvědčit lidi, aby nakupovali online. Pojem se poprvé objevil v listopadu 2005 v tiskové zprávě na serveru Shop.org. Cyber Monday se v průběhu času stalo jedním ze dnů, kdy dochází k největším online útratám v průběhu celého roku. Cyber Monday uvádí silné prosincové prodejní dny. Důvodem velkého utrácení v tento den je ohromné množství slev, které obchodníci na internetu nabízí. Tyto slevy často trvají celý týden.

Cyber Monday v roce 2010

Letošní Cyber Monday bylo výjimečné – poprvé v historii se objem online nákupů uskutečněných na amerických webech přehoupl přes miliardu dolarů. Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu nákupů o 141 milionů dolarů, resp. o 16 %. Prohlédněte si vývoj tržeb během Cyber Monday od roku 2005 do letoška.

Útraty v Cyber Monday

Podrobnější porovnání s předchozím rokem nabízí následující tabulka.

Cyber Monday porovnání 2009 a 2010

Zdroje

Článek na blogu comScore

Tisková zpráva na webu comScoreTrackbacky

  1. […] S Black Friday i Cyber Monday jsou každoročně spojeny výrazné slevové akce. Přečtěte si, jak probíhal Cyber Monday v roce 2010.Na webu WPMU.org vyšel včera článek, který přináší přehled zajímavých slev na WordPress […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • cyber monday