Co se mi (ne)líbilo na Marketing Festivalu 2013

Co se mi (ne)líbilo na Marketing Festivalu 2013

Co se mi líbilo na Marketing Festivalu

Místo konání

Vybrat Janáčkovo divadlo pro konání Marketing Festivalu byl od pořadatelů výborný nápad. A to hned ze tří důvodů.

Zaprvé, do Janáčkova divadla se dá pohodlně dostat snad odkudkoliv z Brna – pár minut od hlavního nádraží a v blízkosti dalších důležitých přestupních uzlů MHD (Moravské náměstí, Česká, Malinovského náměstí).

Zadruhé, v okolí divadla je spousta restaurací, čehož jsem sám využil v obědových pauzách. Doporučuji restauraci U všech čertů ve Dvořákově ulici.

Zatřetí, a to je asi nejdůležitější, Janáčkovo divadlo bylo více než důstojným prostorem pro pořádání akce formátu Marketing Festivalu. Prostorné jeviště dalo vyniknout řečníkům s hereckými sklony. Nebyl problém vydržet půlku dne v hledišti, protože sál byl dobře klimatizovaný a sedačky pohodlné. I zvuk byl na dobré úrovni.

Za výběr místa konání akce dávám pořadatelům jedničku podtrženou.

Organizace akce

Už od pátečního ráno bylo vidět, že si pořadatelé dali záležet:

  • rozdělení registrací účastníků konference (a šaten) na nějakých 10 – 15 „přepážek“,
  • množství stolů, židlí a křesel ve foyer (i když to vzhledem k počtu účastníků možná tak nevypadalo),
  • program konference dostupný na každém rohu,
  • hudba pouštěná o přestávkách v sále,
  • pěkné visačky,
  • dostupná sluchátka pro poslech tlumočení přednášek,
  • dodržování časového harmonogramu konference (to se podaří málokdy, a proto to obzvláště oceňuju u akce takovéhoto rozsahu),
  • snesitelně dlouhé bloky přednášek.

Určitě by se toho pozitivního našlo i více.

Výběr řečníků

Za co zaslouží Jindra Fáborský a jeho tým rozhodně pochvalu, je množství a různorodost řečníků na Marketing Festivalu. Probíralo se SEO, PPC, content marketing, sociální sítě, webová analytika, video marketing nebo bezpečnost a ochrana osobních dat. Myslím si, že si snad každý účastník konference našel to svoje a navíc si rozšířil obzory. 

Co nemůžu zhodnotit

Jídlo a pití

S občerstvením jsem se na Marketing Festivalu dostal do styku jen jednou, a to hned v pátek ráno před začátkem konference, kdy jsem si dal kafe. Během dalších coffee breaků a obědových pauz mě vůbec nelákalo tlačit se někde se stovkami lidí ve foyer, abych si mohl dát něco k jídlu nebo pití. Vyřešil jsem to jednoduše (trochu jsem to očekával) – občerstvení jsem si nakoupil svoje a na obědy jsem využil okolní restaurace.

Catering byl na Marketing Festivalu poměrně velkým tématem.

Tlumočení přednášek

V pátek dopoledne jsem si pro jistotu vzal sluchátka pro poslech tlumočení anglických přednášek. Jsem rád, že jsem je nakonec nepotřeboval a většině přednášejících rozuměl. 

Afterparty

Vzhledem k tomu, že mě vždy celodenní program docela zmohl, nebydlel jsem v Brně a oficiální afterparty začínaly až poměrně dlouho po skončení programu konference, tak jsem se ani jedné afterparty nezúčastnil. Ale rozhodně tam bylo podle tweetů poměrně veseloi když se rozhodně nenašlo místo pro všechny.

Co by chtělo zlepšit

Připojení k internetu

Pokud bych měl zmínit jednu věc, která mě opravdu štvala na Marketing Festivalu, tak to byla Wi-Fi. Někdy se mi podařilo připojit a vydržet na intenetu třeba pět minut a poté jsem se 15 minut nebyl schopný připojit apod. Sem tam jsem chybějící připojení nahrazoval sdílením internetu ze svého mobilu, ale to nebylo dlouhodobě udržitelné řešení. Chápu, že není lehké nadimenzovat a provozovat síť zvládající několik stovek současných požadavků. Věřím, že příští rok bude díky letošním zkušenostem situace mnohem lepší.

Přihlašování na workshopy

Ani mi tak nevadilo, že spadl server ve chvíli, kdy se spuštěly registrace na workshopy. Ani následné řešení registrací pomocí Google Forms. Co by však chtělo zlepšit, je informování o aktuální obsazenosti workshopů. Stávalo se totiž během konference, že někdo zjistil, že se omylem přihlásil na jiný workshop než chtěl nebo se mu z nějakého jiného důvodu nechtělo jít na workshop. Tyto informace se poté objevily na Twitteru nebo Facebooku (v tom lepším případě) nebo je dotyční vůbec nesdělili (v tom horším případě). Nebylo však možné zjistit, jestli se na uvolněné místo nahrne deset lidí nebo to nikoho nezajímá.

Ocenil bych proto příště mobilní aplikaci, která by ukazovala aktuální stav registrací na workshopy s možností přihlásit se na konkrétní workshop v průběhu konference, resp. odhlásit se z konkrétního workshopu.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku