7 způsobů linkbaitingu

7 způsobů linkbaitingu

Linkbaiting znamená tvorbu takového webového obsahu, který způsobí samovolný vznik zpětných odkazů pro daný web. Mezi sedm nejúspěšnějších způsobů linkbaitingu patří dle serveru Search Engine Journal následující:

 1. Vytváření seznamů (5 nejzajímavějších …, 10 nejužitečnějších … apod.)
 2. Publikování vlastního videa nebo kompilace zajímavých tématických videí
 3. Tvorba a publikování diagramů, grafů a další infografiky
 4. Publikování rozhovorů s experty a uznávanými osobnostmi v oboru
 5. Vytváření návodů a tutoriálů
 6. Nabídnutí něčeho zdarma (aplikace, skripty, e-booky apod.)
 7. Publikování vlastních odborných studií / reportů

Přečtěte si celý článek Top 7 Ways to Increase Link Popularity with Content on Your Site. Další linkbaitingové metody lze nalézt ve starším článku na webu ProBlogger. Prohlédněte si také jednoduchou infografiku o linkbaitingu.

Síla linkbaitinguKomentáře

  • napsal

   Rozhodně s tím nejde dopředu počítat u každého článku, který vytvoříte. Hodně záleží nejen na obsahu a formě článku, ale také na tom, kdy a ke komu se dostane.

   Může si ho přečíst 1000 lidí, kteří nenapíší ani komentář, ani se o něm nezmíní na svém blogu; nebo se může stát, že si ho ze začátku přečte jenom 50 lidí, ale budou mezi nimi dva influenceři, kteří se o něm zmíní na sociálních sítích a na svém blogu a přitáhnou následně velkou vlnu návštěvnosti.

 1. napsal

  Něco provokativního nikdy neuškodí. Lidi si toho blogu/serveru všimnou, přidají si ho do RSS čtečky a pak je větší pravděpodobnost, že budou web navštěvovat častěji, když vyjde nový článek.

 2. Birkof napsal

  Jasně, cílit na cílovku je nutné, to je mi jasné. Facebook, Twitter, RSS, občas "zaspamovat" nějaké to fórum, ano, to vše používám, ale moc to nefunguje. Asi je to o tom, občas napsat něco třeba provokativního a podstrčit to někomu vlivnějšímu – rozproudit diskuzi. To by stálo za pokus.

 3. napsal

  Jak dát světu vědět o článku – Facebook, Twitter, RSS agregátory, diskuzní fóra apod. To jsou samozřejmě jenom nástroje. Důležitým faktorem je téma, titulek, čas publikování článku a množina uživatelů, kteří tuto zmínku uvidí. Stovky uživatelů, které dané téma nezajímá, ti nepomůžou. Naopak jeden uživatel, který má v konkrétní komunitě vliv a dokáže tvůj článek někde zmínit, ti může přinést výraznou návštěvnost. Takže rada – shánět vlivné online přátele a followery.

 4. Birkof napsal

  No jo, to je hezký, i pravdivý, ale největší problém je, jak dát světu vědět o existenci takového článku, videa apod? Jen jednou jedinkrát se mi povedlo poslat do diskuzního fóra o vtipech odkaz na své stránky, který měl po cca týdnu za následek 20ti násobek zvýšení návštěvnosti mého blogu. Od té doby se mi nepodařilo opakovat.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku