7 blogů o internetovém marketingu, které byste měli pravidelně číst

7 blogů o internetovém marketingu, které byste měli pravidelně číst

Zajímáte se o internetový marketing? Hledáte kvalitní zdroje, které by vás zásobovaly informacemi ze světa sociálních sítí, SEO, PPC či webové analytiky? Hledáte nové způsoby, jak přistupovat k internetovému marketingu? Pak vás určitě bude zajímat přehled sedmi blogů o internetovém marketingu, které považuji v současnosti za nejzajímavější a nejpřínosnější.

Unbounce

Unbounce je webová služba, která vám umožní jednoduše si navrhnout a spustit vlastní landing pages pro váš web. Nejenom že samotná služba je velmi kvalitní a doporučuji ji vyzkoušet, ale Unbounce také píše velmi zajímavé články na blog. Pokud vás zajímá problematika landing pages, optimalizace konverzního poměru (CRO), A/B testování a sociálních sítí, tak určitě navštivte Unbounce blog.

Web: http://unbounce.comUnbounce logo

Blog: http://unbounce.com/blog/ (RSS)

Twitter: http://twitter.com/unbounce

KISSmetrics

KISSmetrics je nástroj pro webovou analytiku, který vám umožní sledovat a vyhodnocovat jednotlivé návštěvníky vašeho webu od jejich první návštěvy až po úspěšnou konverzi. Nabízí také možnost A/B testování či integraci s dalšími systémy (CRM, email marketing, help desk). Na blogu jsou dostupné velmi zajímavé články zabývající se optimalizací konverzního poměru (CRO), webovou analytikou, sociálními sítěmi a optimalizací pro vyhledávače (SEO).

Web: http://www.kissmetrics.comKISSmetrics logo

Blog: http://blog.kissmetrics.com/ (RSS)

Twitter: http://twitter.com/KISSmetrics

HubSpot

HubSpot je online marketingová platforma, která vám umožní vytvářet weby, blogy a landing pages, získávat leady, spravovat kontakty, provádět email marketing a samozřejmě vše podrobně analyzovat a vyhodnocovat.

HubSpot je jedním z propagátorů inbound marketingu, tj. takového přístupu k marketingu, který je založen na nabízení kvalitního obsahu, který má přitáhnout dobře cílené návštěvníky. HubSpot blog se zabývá různými technikami internetového a inbound marketingu – SEO, blogování, sociální média, email marketing, generování leadů a webová analytika.

Web: http://www.hubspot.comHubSpot logo

Blog: http://blog.hubspot.com (RSS)

Twitter: http://twitter.com/hubspot

Kuno Creative

Kuno Creative je internetová agentura zaměřená na inbound marketing a na získávání kvalitních leadů. Na blogu se Kuno Creative věnuje podobným tématům – SEO, content marketing (tvorba obsahu), landing pages, blogování, získávání leadů a sociální sítě.

Web: http://www.kunocreative.comKuno Creative logo

Blog: http://www.kunocreative.com/blog (RSS)

Twitter: http://twitter.com/kuno

SEOmoz

SEOmoz je společnost vyvíjející stejnojmennou webovou platformu, která usnadňuje práci internetovým marketérům. Obsahuje nástroje pro analýzu zpětných odkazů, analýzu klíčových slov, analýzu onpage faktorů webových stránek či pro správu celých SEO kampaní.

SEOmoz se stal známým především prostřednictvím svého často aktualizovaného blogu, na kterém se objevují články zabývající se téměř veškerými částmi internetového marketingu. SEO, PPC, linkbuilding, reputation management, email marketing, affiliate marketing, sociální sítě, webová analytika, reporting, blogování a tvorba obsahu – to vše jsou témata, kterým se blog věnuje. 

Neméně zajímavý je také projekt YouMoz, který umožňuje blogovat registrovaným členům SEOmozu. Nejpodařenější články jsou z YouMozu přesunuty na hlavní blog SEOmozu.

Web: http://www.seomoz.orgSEOmoz logo

Blog: http://www.seomoz.org/blog (RSS)

YouMoz blog: http://www.seomoz.org/ugc (RSS)

Twitter: http://twitter.com/seomoz

Search Engine Land

Search Engine Land je internetový magazín zabývající se všemi oblastmi internetového marketingu. Na webu lze nalézt různé typy článků: krátké aktuality, glosy k aktuálnímu dění v internetovém marketingu, samostatné odborné články nebo tématické série návodů, jak uspět na internetu. Významnou aktivitou společnosti Search Engine Land je pořádání konferencí nazvaných Search Marketing Expo (SMX), které se konají po celý rok po celém světě

Blog: http://searchengineland.com (RSS)Search Engine Land logo

Web SMX: http://searchmarketingexpo.com

Twitter: http://twitter.com/sengineland

Social Media Examiner

Social Media Examiner patří mezi nejvýznamnější blogy specializující se na sociální sítě. Emailový newsletter z tohoto blogu odebírá více než 170 000 čtenářů. Social Media Examiner pořádá také jednu z největších online konferencí o Facebooku a marketingu na Facebooku nazvanou Facebook Success Summit. Na blogu se můžete přečíst aktuality ze světa sociálních sítí, návody na tvorbu kvalitního obsahu nebo články, které radí firmám, jak efektivně pracovat se sociálními sítěmi.

Blog: http://www.socialmediaexaminer.com (RSS)Social Media Examiner logo

Web Facebook Social Summit: http://www.socialmediaexaminer.com/fbsummit12/

Twitter: http://twitter.com/smexaminer

Závěrem

Znali jste výše uvedené blogy? Čtete je pravidelně? Pokud ne, tak určitě doporučuji je zařadit do RSS čtečky nebo je sledovat na Twitteru, popř. dalších sociálních sítích.

Pokud by se tento seznam zajímavých blogů mohl líbit i vašim kamarádům, známým či kolegům, budu rád, když budete článek sdílet na sociálních sítích.

Máte tipy na další zajímavé informační zdroje o internetovém marketingu? Napište mi komentář.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku