5 důvodů, proč používám HootSuite pro správu sociálních sítí

5 důvodů, proč používám HootSuite pro správu sociálních sítí

5 důvodů, proč používám HootSuite pro správu sociálních sítíHootSuite logoZnáte HootSuite? Používáte ho? Pokud ne, tak si přečtěte 5 důvodů, proč já osobně HootSuite používám pro správu sociálních sítí.

 1. Publikování na více sociálních sítích zároveň
 2. Možnost naplánování odeslání zpráv
 3. Zkracovač URL a sledovací parametry
 4. Přehledná práce s panely
 5. Integrovaná analytika

1. Publikování na více sociálních sítích zároveň

Hlavním důvodem, proč používám HootSuite pro správu sociálních sítí, je možnost publikovat zprávy na více sociálních sítí zároveň. Nemusím tedy jít na web Facebooku, vložit nový status, zkopírovat si ho, otevřít si webové rozhraní Twitteru, tam jej vložit, spustit si LinkedIn … Možná si řeknete, že na těchto třech sociálních sítích byste zvládli publikovat zprávy bez problémů i manuálně.

HootSuite - možnost publikování na více sociálních sítí zároveň

Co když ale chcete například poslat stejný tweet prostřednictvím více svých Twitter účtů? Zde už narazíte na slušný problém. Publikovat tweet na účtu A, odhlásit se, přihlásit se do účtu B, publikovat zde stejný tweet, odhlásit se a přihlásit se zpět do Twitter účtu A – to určitě nejsou činnosti, které byste chtěli absolvovat několikrát denně. V prostředí HootSuite jen jednoduše vyberete účty, kam se má publikovat a odešlete.

Navíc si můžete vytvořit seznam oblíbených účtů na sociálních sítích, pomocí kterých publikujete nejčastěji a ty vám HootSuite vždy předvyplní a nemusíte je složitě vybírat.

2. Možnost naplánování odeslání zpráv

Většinu svých článků pro blog píšu ve večerních hodinách. Napsat na Twitter či Facebook, že jsem publikoval článek například v jedenáct v noci, by asi žádný užitek nepřineslo. Kdežto tweet či Facebook status v 8 nebo 10 ráno druhého dne, má mnohem větší šanci na to, že ho někdo uvidí, klikne na odkaz a článek si přečte.

HootSuite - Naplánování publikace zprávDruhým způsobem využití plánování publikace zpráv je situace, kdy jste několik dní mimo svůj počítač, ale nechcete, aby došlo k narušení pravidelnosti publikování a propagace vašich článků. Není nic jednoduššího než dopředu vytvořit několik článků ve WordPressu, nastavit u nich čas a datum publikování a k tomu vhodně naplánovat zprávy pro sociální sítě.

Naplánované zprávy si pak jednoduše můžete zobrazit v přehledném publikačním kalendáři, ve kterém můžete i jednotlivé zprávy přesouvat, měnit jejich obsah nebo měnit sociální sítě, na kterých se bude zpráva zobrazovat.

HootSuite - Plánování zpráv pomocí publikačního kalendáře

3. Zkracovač URL a trackovací parametry

Výbornou věcí při publikování zpráv obsahujících odkazy je integrovaný zkracovač URL adres. HootSuite nabízí čtyři vlastní krátké domény pro zkracování URL adres:

 • ow.ly
 • ow.li
 • hw.ly
 • hw.li

Jednoduše vložíte URL adresu a stisknete tlačítko Shrink a do zprávy se vám vloží zkrácená URL adresa. Pokud publikujete na Facebook zprávu obsahující odkaz, tak se vám zobrazí okno, kde můžete změnit titulek a popisek odkazu a vybrat doplňující obrázek.

HootSuite - Integrovaný zkracovač URL adres

HootSuite však kromě základního zkracovače URL adres nabízí ještě jednu užitečnou funkci navíc. Než zkrátíte odkaz, můžete k URL adrese přidat sledovací parametry (co jsou to sledovací parametry, si můžete přečíst v infoboxu).

Sledovací (trackovací) parametry

Sledovací parametry vám umožní správně vyhodnocovat návštěvnost vašeho webu. Pokud využíváte nástroj Google Analytics pro analýzu návštěvnosti, používejte následující sledovací parametry: utm_source (např. Facebook, Twitter, LinkedIn, Facebook stránka, Twitter zdenekhejl, Twitter portiscio), utm_medium (např. sociální sítě) a utm_campaign (např. propagace článku, nová funkce na webu, nabídka reklamy).

Příklad sledovacích parametrů, které mám nastaveny v HootSuite já pro publikování na Facebooku, je zobrazen na screenshotu níže. Více o trackovacích parametrech si můžete přečíst v Google nápovědě (např. zde a zde). 

Jak to funguje? Vložíte do textového pole URL adresu, kterou chcete zkrátit, kliknete na symbol ozubeného kola a otevře se vám okno, kde můžete přidat k URL adrese potřebné sledovací parametry. Můžete si také uložit nejčastěji používané sady parametrů a následně je jedním kliknutím přiřazovat k URL adrese. Na screenshotu níže si můžete například prohlédnout parametry, které mám uložené pro Facebook zprávy.

HootSuite - Přidání sledovacích (trackovacích) parametrů

4. Přehledná práce s panely

Předchozí tři důvody, proč používám HootSuite, se týkaly publikování zpráv na sociální sítě. Při práci se sociálními sítěmi však nejde pouze o publikování, ale také o naslouchání, pozorování toho, co publikují ostatní. Tomu je přizpůsobeno i celé prostředí aplikace. Celé základní rozhraní HootSuite i s popisky jednotlivých částí si můžete prohlédnout na následujícím obrázku (po kliknutí na obrázek se vám otevře větší verze).

HootSuite - Rozhraní aplikace s popiskyHootSuite vám nabízí zobrazování vámi vybraného druhu zpráv ze sociálních sítí na informačních panelech, které je možné dále seskupovat do skupin. Panely mohou například obsahovat následující typy zpráv:

 • vaši Twitter timeline,

 • zmínky na Twitteru (@mentions),

 • Facebook newsfeed,

 • vaše tweety, které byly někým retweetovány,

 • události ve Facebook skupině,

 • tweety obsahující hledané klíčové slovo,

 • tweety, které mají přiřazený určitý hashtag.

Nejste tedy ochuzeni o žádný typ zpráv a záleží jen na vás, čím si jednotlivé panely a skupiny panelů naplníte. Můžete si vytvořit skupinu panelů, která bude obsahovat např. :

 • informace z různých sociálních sítí o konkrétním projektu,

 • tweety, které obsahují vybraná monitorovaná klíčová slova,

 • všechny zmínky o vás na Twitteru.

5. Integrovaná analytika

Kromě publikování a monitorování zpráv HootSuite nabízí také integrované analytické prostředí. HootSuite má pro vás předpřipraveny čtyři základní typy reportů (jsou zdarma). 

HootSuite - Souhrnný ow.ly report

Souhrnný report využití odkazů zkrácených pomocí HootSuite

HootSuite - Report pro konkrétní ow.ly URL adresu

Report využití konkrétního odkazu zkráceného pomocí HootSuite

HootSuite - Facebook Insights report

Facebook Insights report pro Facebook stránky

HootSuite - Google Analytics report s Twitter overlay

Report návštěvnosti z Google Analytics doplněný o počty denně publikovaných tweetů

Pokud vám nebudou vyhovovat, můžete si vytvořit report s vlastní strukturou (jeden měsíčně je zdarma, za další je potřeba připlatit).

Shrnutí

Pokud jste dosud HootSuite nepoužívali, přesvědčil vás tento článek, abyste si ho vyzkoušeli? Nebo používáte pro správu sociálních sítí jiný nástroj, který vám plně vyhovuje? Budu rád, když se se svými zkušenostmi s nástroji pro správu sociálních sítí podělíte v diskuzi pod článkem. Pokud se vám článek líbil, sdílejte ho na sociálních sítích pomocí níže zobrazených tlačítek.Komentáře

 1. Jakub Omasta napsal

  Dobrý den, s Hootsuite jsem se nějak seznámil a zapojil sem ho do svého pracovního procesu. Bohuže stále nemůžu přijít na to jak přidat označené partnerské stránky. Přes FB stačilo vložit @ a stránka byla označena. V hootsuite dám @stranka a přesně v takovémto tvaru status zůstane a stránka se neoznačí.
  Můžete prosím poradit jak označit přes Hootsuit stránky?
  Děkuji.

 2. Jakub Omasta napsal

  Začal jsem používat HootSuite, ale nikde nemůžu dohledat jak odstranit aby se na FB nezobrazovalo, že post byl přidán pomocí aplikace HootSuite. Můžete prosím poradit?

 3. napsal

  Zrovna nedávno jsme hledali nástroj na co nejefektivnější vyhodnocení facebook page. A vybrali jsme právě HootSuite právě kvůli použitelným reportům.
  sendible – spis na komunikaci uvnitr tymu
  simply measured – Basic plans start at just $500/month
  Social Crawlytics – twitter only
  edge rank – $60 / mesic
  addshoppers – nutna full integrace s magentem, ale umi i ROI
  crowdbooster – pouze vytahnute insights a posty mimo FB
  twentyfeet – je to velka hloupa zirafa
  hootsuite – pouzitelne reporty, $10 / mesic

 4. napsal

  Dobry den, máte pěkný blog! Když už je řeč o nástrojích na správu sociálních sítí, nezkoušel jste poslední verzi ZoomSphere.com? Tento nástroj pracuje s více sociálními sítěmi a má detailnější statistiky než Hootsuite. Navíc Publisher od ZoomSphere není postižen nižším scoringem od Facebooku, umí cílit při publikování na Page i podle pohlaví a věku, což neumožnuje ani Facebook.

  • napsal

   Díky Jakube.

   ZoomSphere jsem nikdy aktivně nepoužíval. Mám tedy k němu několik otázek:

   Na jaké sociální sítě umožňuje Zoomsphere publikovat?

   V čem se liší statistiky poskytované HootSuite a Zoomsphere?

   Jakým způsobem cílíte statusy podle pohlaví a věku, když to neumožňuje ani samotný Facebook (jak píšete)?

   Má ZoomSphere nějaký použitelný bookmarklet pro publikování?

   Umožňuje ZoomSphere plánovat publikování statusů?

   Je možné v prostředí ZoomSphere přehledně monitorovat zmínky na Twitteru, retweety, klíčová slova pro několik různých účtů?

   Předem díky za odpovědi.

   • napsal

    Neprisla mi notifikace, tak se omlouvam, ze odpovidam az nyni. ZoomSphere umoznuje publikovat na Facebook stranky, Facebook Profily, Twitter profily a Google+ stranky. Nase statistiky jsou vyrazne bohatsi nez nabizi Hootsuite. Hootsuite defakto kopiruje Facebook Insights, my tato data tahame take, ale pridavame k tomu vlastni analyzi. Velkou nasi vyhodou je, ze dokazeme pripravovat realtime statistiky podobneho rozsahu pro jakoukoliv stranku, tzn. i tam kde nejste administratorem, coz muze byt vase konkurence napr. Bookmarket pro publikovani mam v hlave, ale nikdo z nasich klientu o nej zatim nezadal. Kazdopadne budu rad, pokud s nejakym zakaznikem tuto shodu najdu a pak realizaci nic nebrani. Planovani statusu umime historicky. Mame za timto ucelem i planovaci kalendar. Jeho podobu aktualne jeste vylepsujeme o workflow a praci s drafty. Co se tyce monitoringu, tak nas rozsah je mnohem sirsi nez poptavate. Krome zmineneho umime pracovat i s hastagy, hastag cloudy, image streamy, video streamy atd.

    • napsal

     Díky za reakci.

     Procházel jsem si teď prostředí Zoomsphere a přijde mi takové těžkopádné. Oproti HootSuite, kde je vše po ruce – panely se streamy i prostor pro publikování. Ale to je moje osobní připomínka, třeba to někomu může vyhovovat.

     Bookmarklet je pro mě zásadní funkcionalita u takovéhoto nástroje. Ale opět, dalších 99 % uživatelů to nemusí vůbec v životě potřebovat.

     Takže pro mě bude HootSuite i nadále jasná jednička, která nemá konkurenci.

     • napsal

      Pane Hejle, tohle me moc zajima. Byl byste tak laskav a napsal mi par bodu o tom, proc se vam ZoomSphere jevi tezkopadnejsi nez Hootsuite? Velice rad bych na tom pripadne zapracoval. Na prvni dobrou ale vidim, ze vstup do Publishera je na jedno kliknuti, vstup do spravy Social Streamu take … co je zde z vaseho pohledu tezkopadne?

      Bookmarklet je supr vize, ja sam bych ho take vyuzival. Nicmene ZoomSphere je primarne pro firmy, takze priority jsou jinde. Snad se mi podari i tuto funkcionalitu brzy prosadit do roadmapy.

      • napsal

       1. Po přihlášení se mi zobrazí automaticky žebříčky nejoblíbenějších Facebook stránek místo toho, aby se mi zobrazilo buď pole pro publikování nového příspěvku nebo přehled panelů se streamy ze sociálních sítí.
       2. Tlačítko pro publikování nového příspěvku je velmi nevýrazně umístěno v pravém horním rohu mezi dalšími ovládacími prvky.
       3. Při psaní příspěvku systém automaticky nerozpozná vloženou URL adresu. Pro zobrazení náhledu musím použít tlačítko Add URL.
       4. Proč jsou Charts uváděny na prémiové pozici v levém menu? Je hlavním smyslem aplikace poskytovat statistiky o sociálních sítích nebo pomáhat lidem komunikovat na sociálních sítích?
       5. Na první pohled a podle názvů není jasný význam ikonek Engagement console a Social Inbox.

       To jsou věci, které mě napadly při letmém průchodu aplikací.

       Prostředí Zoomsphere je těžkopádnější v tom, že tam nejsou jasné priority funkcí a ovládacích prvků. Např. tlačítka pro nastavení, nápovědu a odhlášení jsou vizuálně i lokačně výraznější než např. tlačítko pro vytvoření nového příspěvku. Dále již zmiňovaná prioritizace statistik.

       Nejvýraznější a nejpřístupnější by měly být ty funkce, které tvoří jádro aplikace. Tak jak je to v HootSuite. Po spuštění se mi otevře prostředí, ve kterém je na prioritním místě nahoře vlevo prostor pro publikování příspěvků a pod tím je celá plocha věnovaná social media streamům. To jsou nejdůležitější věci, co se používají, a proto mají nejvíce prostoru. Přeplánování příspěvků, analytika, práce s kontakty a nastavení aplkace nejsou tak častými činnostmi, a proto jsou dostupné prostřednictvím bočního menu.

       HootSuite je taky cílený na firmy – v tom nevidím žádný rozdíl,

       • napsal

        Diky pane Hejle za komentare. Se vsemi vytkami souhlasim, pokusim se najit reseni pro ZoomSphere co nejdrive. Nemuzu rozporovat jedinou vec. Cimz nechci rici, ze nejsme lepsim nastrojem nez Hootsuite, ale treba v tom intuitivnim pojeti rozhrani mame jiste co dohanet. Diky za impuls!

        • napsal

         Rádo se stalo. Já taky nezpochybňuju funkcionalitu aplikace – u té může mít každý člověk/firma trochu jiné nároky a požadavky. Narážel jsem právě spíš na tu těžkopádnost/menší intuitivnost aplikace. To když vyřešíte, tak se rozhodně posunete o úroveň výš. Funkce se dají dodělat vždy (např. to automatické rozpoznávání URL adresy při psaní příspěvku).

    • Franta B napsal

     Dobrý den, existuje možnost logování v ZoomSphere? Popřípadě, který nástroj přínáší nejlepší řešení logování činností? Modelová situace: Máme tým 5 lidí, kteří mají možnost přispívat na stránku. Potřebujeme však vědět, kdo jednotlivé příspěvky na stránku vložil. Díky předem za odpověď.

     • napsal

      Ideální je, pokud jednotliví přispěvatelé uvádí na konci statusu nějakou svoji zkratku, např. iniciály jména. Samozřejmě je možné, aby kdokoliv napsal status s iniciály někoho jiného, ale pokud se bojíte o takovýto druh „zneužití“, tak je lepší udělat čistku v řadách těch přispěvatelů.

     • napsal

      Ano ZoomSphere loguje aktivitu jednotlivych clenu tymu. V ZoomSphere si muzete nastavit vsechna bezna workflow a schvalovaci procesy k cemuz pomohou role Editor, Spravce, Klient. Publikacni kalendar si lze vyfiltrovat i treba prave autoru prispevku atd. Velice brzy predstavime i analyzu efektivity prispevku podle jejich autoru.

  • napsal

   Není to zas nic tak tragického. Nástroje pro správu sociálních sítí používají snad všechny webové magazíny, co na Facebooku sleduju. Bez toho by ani nemohly pořádně fungovat. Některé používají HootSuite, další pak CoTweet, SocialOomph, nebo různé nástroje pro publikaci statusů na základě RSS feedů.

   Ta úvaha na Sunitce se mi nějak nezdá. Píše se tam, že jedním z faktorů ovlivňujících EdgeRank je "Jak často fanoušek s fan page interaguje". Pak se tam píše, že tím, že se status publikuje pomocí aplikace, tak je narušena interakce mezi Facebook stránkou a fanouškem a jedná se vlastně o interakci mezi aplikací a fanouškem. Ta souvislost mi tam nepřijde úplně jasná.

   A ten graf z EdgeRankuCheckeru taky o ničem vesměs nevypovídá. Budeme-li uvažovat tak, že přímo na Facebooku publikují pouze menší společnosti s méně fanoušky a pomocí API naopak publikují větší společnosti s řádově více fanoušky, pak graf ztrácí (díky tomu, že se jedná o poměr) vypovídací hodnotu.

   • Miroslav Böhm napsal

    Musím přiznat, že od chvíle, kdy jsme přestali používat TwitterFeed a začali psát statusy ručně, se počet zobrazení zvýšil o nějakých 15-20 procent, takže něco pravdy na tom bude…

      • napsal

       Já mám sice poměrně málo fanoušků, ale když jsem si procházel zpětně příspěvky, tak některý jsem vkládal pomocí HootSuite a některý ručně a nijak významně se mi počty zobrazení nelišily v závislosti na způsobu vkládání. Liší se mi to spíše podle toho, co a kdy publikuji. Je samozřejmě možný, že u stránek s tisíci fanoušků se ten rozdíl může projevit, to nepopírám.

       Proč tedy ale potom Mashable používá HootSuite, Search Engine Land používá CoTweet, Gizmodo používá Allin1social? Nejsou to žádný ořezávátka a o tomhle potenciálním problému určitě ví. Takže buď ten problém není tak významný, jak se všude píše, nebo prostě preferují pohodlí integrovaného nástroje pro sociální sítě na úkor počtu zobrazení.

       • Miroslav Böhm napsal

        Právě nad tímhle hodně uvažuji. Pokud by ta čísla opravdu seděla, tak se mi nechce věřit, že by např. zmiňované společnosti nevyměnily pohodlí za možnost oslovit mnohem větší počet lidí.

        Ostatně s dnešní změnou přehledů na facebooku bude vše opět snadněji vyhodnotitelné, takže uvidíme. Já se rozhodl HS nakonec vyzkoušet, takže dám za čas vědět.

          • napsal

           Ano, ZoomSphere totiz nepublikuje pres Facebook Connect, ale pres interni makra provadena virutalnim administratorem = prispevek je vypublikovan stejne, jako byste ho publikoval rucne primo na Facebooku.

Trackbacky

 1. […] HootSuite využívám již několik let především pro publikování statusů na sociálních sítích. Výborně zapadá do mého workflow – najdu si zajímavý článek a pomocí HootSuite bookmarkletu jej publikuji na několik různých sociálních sítí. HootSuite navíc díky funkci AutoSchedule dokáže rozprostřít publikování statusů na celý den, nehledě na to, kdy jsem je reálně publikoval. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • správa sociálních sítí