Jak sociální sítě ovlivňují elektronické obchodování [INFOGRAFIKA]

Jak sociální sítě ovlivňují e-commerce

Provozujete internetový obchod a přemýšlíte, zda má smysl integrovat sociální sítě do vašeho eshopu?

Následující infografika od Monetate přináší některé zajímavé informace o tom, jak přihlašování pomocí sociálních sítí (social login) a možnosti sdílení na sociálních sítích ovlivňují elektronické obchodování.

Zlatá střední cesta jak dělat SEO

Tři medvědi a ovesná kaše

Přemýšleli jste někdy o tom, jak správně dělat optimalizaci pro vyhledávače (SEO)? Pokud máte nějaký svůj vlastní internetový projekt, tak předpokládám, že ano.

Při optimalizaci webu pro vyhledávače je důležité především vyhnout se oběma extrémům – přeoptimalizovanosti a laxnosti v optimalizaci – a najít si zlatou střední cestu, jak dělat SEO.

Velmi zajímavou infografiku na toto téma připravila pro SEOBook.com agentura Lumin Interactive.

Webová analytika s využitím nástroje Clicky

GetClicky logo

Před časem jsem byl požádán, jestli bych nepřijel na Masarykovu univerzitu na Fakultu informatiky přednášet o internetovém marketingu. Nabídku jsem rád přijal a v pátek jsem dorazil do Brna s připravenou prezentací na téma Webová analytika s využitím nástroje Clicky.

Pokud vás zajímá, jaké možnosti webová analytika Clicky nabízí, především oproti Google Analytics, prohlédněte si celou prezentaci.

Jak přidat MailChimp formulář na Facebook stránku

MailChimp - Nastavení Facebook aplikace

Využíváte službu MailChimp pro rozesílání pravidelného newsletteru nebo pro informování čtenářů vašeho blogu o nově publikovaných článcích? Využíváte sociální sít Facebook pro komunikaci se svými fanoušky?

Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, tak vás bude určitě zajímat, jak je možné obě služby propojit.

Dnes se podíváme na to, jak přidat na Facebook stránku MailChimp formulář pro přihlášení fanoušků k odběru vašeho newsletteru či aktuálních článků.