Nezvládnutá integrace sociálních sítí v podání CPressu (Albatros Media)

Speciální akce na webu knihy.cpress.cz

Dnes se mi do emailové schránky dostala zajímavá zpráva. Na webu knihy.cpress.cz běží od 26. 3. 2012 do 30. 3. 2012 speciální akce. Všechny knihy, které si v tomto období objednáte, získáte s 15% slevou a navíc budete mít dopravu úplně zdarma.

Řekl jsem si: „Pěkná akce, která by mohla zajímat přátele a kolegy.“ Čekal jsem, že najdu na konci emailu tlačítka pro sdílení zprávy na sociálních sítích. Bohužel.

Kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Odkaz na poslední zaindexovanou verzi stránky ve vyhledávání Google

Nedávno jsem si procházel dotazy, pomoci kterých se návštěvníci dostávají na tento blog z vyhledávačů. Zjistil jsem, že spousta lidí hledá informace o tom, kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google. Dříve byl archiv dostupný pomocí odkazu, který se zobrazoval za URL adresou stránky.

Jakmile však Google minulý rok v září inovoval zobrazování náhledů stránek ve výsledcích vyhledávání (Google Instant Previews), tak odkaz ze svého původního místa zmizel.

Webová analytika Clicky jen za 39$ za rok (sleva 51$)

Webová analytika Clicky - Cenové plány

Na webu Appsumo, který nabízí slevy na nástroje, služby či informační produkty týkající se internetu a internetového marketingu, je nyní časově omezená nabídka roční licence Clicky Pro Plus jen za 39 dolarů. Oproti původní ceně se jedná o úsporu 51 dolarů. Pokud jste někdy přemýšleli o tom, že si webovou analytiku Clicky pořídíte, teď je ten správný čas. Nabídka je časově omezená, takže neváhejte a pořiďte si analytický nástroj Clicky ještě dnes.

Jak zrušit LinkedIn účet

LinkedIn - Zrušení účtu

Máte profil na LinkedIn a již jej nechcete využívat? Pokud jej nehodláte využívat pouze například v několika následujících měsících, tak není potřeba nic dělat – stačí ponechat LinkedIn účet tak jak je a po pár měsících se k němu bez problémů vrátit. Pokud však již nechcete LinkedIn nikdy vidět, tak pokračujte ve čtení tohoto návodu, jak zrušit LinkedIn účet.

Zrušení profilu na sociální síti LinkedIn se velmi podobá obdobné funkci u konkurenčních sociálních sítí (viz Jak zrušit Facebook účet a Jak zrušit Google+ profil).

Jací uživatelé využívají největší sociální sítě aneb demografie sociálních sítí

Demografie sociálních sítí

Zajímalo vás někdy, jaký typ uživatelů se pohybuje na největších sociálních sítích? Přemýšleli jste o tom, jaké sociální sítě jsou vhodné pro různé marketingové kampaně?

Infografika od OnlineMBA přináší odpovědi na některé vaše otázky. U sedmi nejvýznamnějších sociálních sítí dneška (Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn, Reddit, Digg) nabízí rozložení uživatelů podle čtyř hlavních charakteristik: pohlaví, věk, dosažené vzdělání, příjem domácnosti.

Kromě tohoto rozložení uživatelů jsou u jednotlivých sociálních sítí dostupné i některé další doplňující informace týkající se chování uživatelů v dané sociální síti. Zdrojem informací jsou především samotné sociální sítě, služby monitorující sociální sítě a nástroje pro plánování reklamy.

Jak sdílet nastavení pokročilých segmentů, reportů a dashboardů v Google Analytics

Google Analytics - Přehled aktiv

Tým vývojářů analytického nástroje Google Analytics konečně vyslyšel časté prosby uživatelů. Pokud spravujete v Google Analytics více webů, určitě jste narazili na problém, jak jednoduše zkopírovat nastavení pokročilého segmentu z jednoho profilu do druhého, nebo jak zprovoznit stejný dashboard ve dvou analytických profilech, aniž byste museli vše naklikávat a zadávat dvakrát.

Nyní si už můžete zhluboka oddychnout. Od včerejška je totiž možné v rámci Google Analytics jednoduše sdílet pokročilé segmenty, vlastní vytvořené reporty a dashboardy. Implementace nastaveného dashboardu do pěti dalších profilů je nyní otázka pár minut. Pojďme se nyní podívat, jak celý proces sdílení probíhá.

Správa uživatelů v Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools - Správa webu

Používáte Google Webmaster Tools pro správu webu? Potřebovali jste někdy dát přístup do tohoto nástroje někomu dalšímu, ale nechtěli jste, aby se stal dalším správcem a mohl cokoliv měnit? Dříve to nešlo, ale nyní je to již možné. Google v rámci Nástrojů pro správce webu umožnil jednoduchou správu uživatelů. Pojďme se podívat, jak lze snadno spravovat uživatele v Google Webmaster Tools.

22 způsobů jak tvořit zajímavý obsah

22 způsobů jak tvořit zajímavý obsah

Chcete vytvořit zajímavý obsah pro svůj blog, ale zrovna vás nenapadá nic převratného? Věřte, že v tom nejste sami.

Danny Iny vytvořil před téměř rokem pro Copyblogger seznam 21 způsobů, jak můžete vytvářet skvělý obsah, i když vám momentálně dojdou nápady. Na základě tohoto seznamu vytvořili nedávno grafici ze studia BlueGlass povedenou infografiku.