Jak využít email marketing pro získání zpětných odkazů

Rand Fishkin - profilové foto

Využíváte pro propagaci svého webu a získání nových zákazníků email marketing? Víte, že pomocí email marketingu můžete také získat zpětné odkazy pro váš web? Prohlédněte si video Using Emails to Build Links od SEOmoz, ve kterém vám Rand Fishkin představí několik rychlých tipů, jak pracovat s email marketingem a jak pomocí něj získávat zpětné odkazy. Pokud nevládnete dostatečně angličtinou, sepsal jsem pro vás přehled rychlých tipů, jak na email marketing, které byly zmíněny ve videu.

HootSuite App Directory nyní dostupný pro každého

HootSuite App Directory je nyní dostupný pro každého uživatele HootSuite

Před dvěma týdny HootSuite oznámil, že spouští svůj HootSuite App Directory. Jedná se o aplikace pro HootSuite, které rozšiřují základní funkce tohoto nástroje pro správu sociálních sítí. Do první várky aplikací se dostala rozšíření pro YouTube, Flickr, Tumblr a Get Satisfaction. Tyto aplikace byly doposud dostupné pouze pro platící uživatele HootSuite. Ode dneška jsou tyto aplikace dostupné pro všechny uživatele HootSuite.

Webinář: Dosáhněte cílů pomocí Google Analytics

Learn with Google logo

Zajímá vás, jestli váš web dostatečně plní požadované cíle? Nebo které stávající reklamní kampaně jsou pro vás nejvýnosnější? Pak pro vás bude určitě zajímavý webinář Reaching Your Goals with Analytics, který pořádá Google. Hodinový webinář se koná ve čtvrtek 1. 12. 2011 od 20:00. Abyste se webináře mohli zúčastnit, stačí se zaregistrovat. Webinářem bude provázet Joe Larkin (technický specialista z Google Analytics týmu).

Affiliate marketing – videozáznam přednášky

Logo Optimio

V říjnu proběhlo v Brně pod záštitou společností optimio a WebSeller již dvacáté setkání lidí, které zajímá internetový marketing a podnikání na internetu – Internet Session Brno. Tématem říjnové akce byl affiliate marketing, se kterým nás ve své přednášce seznámil Ing. Mário Roženský. Pokud jste se této Internet Session Brno nemohli zúčastnit, nebo byste si rádi ještě jednou poslechli, co se v říjnu v restauraci Baroko řešilo, přinášíme vám kompletní videozáznam přednášky.

Konec Yahoo! Site Exploreru

Prostředí Yahoo! Site Explorer

Jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro zjišťování zpětných odkazů končí. Yahoo! dnes oznámilo, že služba Yahoo! Site Explorer přestane být dostupná od 21. listopadu 2011. Již nyní jsou v prostředí Yahoo! Site Exploreru dostupné jen některé stránky a některé zpětné odkazy. Např. pro Magazín Portiscio ukazuje služba pouze 18 zaindexovaných stránek. Důvodem pro ukončení poskytování služby je více než 20 měsíců připravované spojení vyhledávačů Yahoo! a Bing.

Spravujte Google+ stránky pomocí HootSuite

HootSuite - Ukázka práce s Google Plus stránkami

Na blogu Google i blogu HootSuite se dnes objevily informace o tom, že se HootSuite společně s dalšími pěti nástroji pro správu sociálních sítí dostal mezi vyvolené služby, které jako první budou moci nabídnout svým uživatelům možnost správy Google Plus stránek z vlastního integrovaného prostředí. V současnosti HootSuite nabídne pouze možnost správy Google Plus stránek a ne osobních profilů. Tato možnost je aktuálně také omezena pouze na držitele Enterprise licence HootSuite. V nejbližší době však lze očekávat rozšíření i na další typy uživatelů.

Google Plus profily ve výsledcích vyhledávání

Google Plus profily ve vyhledávání

Osobní i firemní Google Plus již naplno pronikly do výsledků vyhledávání na Google. Doposud byly k vidění pouze osobní profily, když jste vyhledávali jméno někoho, kdo má na Google Plus profil. Nyní se ve výsledcích vyhledávání zobrazují i firemní profily, resp. profily Google Plus stránek. Podívejme se dnes na to, jaké informace jsou u obou typů profilů zobrazovány.

Jak zrušit Google Plus profil

Zdeněk Hejl - Google Plus profily

Chtěli byste zrušit svůj Google Plus profil a nevíte, jak na to? Přečtěte si následující návod, který vás krok za krokem provede procesem zrušení Google Plus profilu. Já jsem například zrušil svůj původní Google Plus profil, který jsem používal s klasickým Google účtem, poté, co jsem začal využívat Google Plus prostřednictvím Google Apps účtu. Prozatím jsem musel mezi oběma profily odlišovat – jeden označit jako nepoužívaný a druhý jako oficiální. Oba Google Plus profily se navíc zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání. Této roztříštěnosti jsem se chtěl zbavit.

Správa YouTube, Flickr a Tumblr pomocí HootSuite

HootSuite App Directory - Výběr aplikace

Tvůrci HootSuite, nástroje pro správu sociálních sítí, udělali další velký krok kupředu. Dnes spustili dlouho očekávaný HootSuite App Directory, ve kterém bude možné najít aplikace pro HootSuite. HootSuite aplikace nejsou vyvíjeny přímo HootSuite, ale nezávislými developery, kteří využívají HootSuite API. Do první várky zajímavých aplikací rozšiřujících funkčnost HootSuite se dostaly YouTube (služba pro sdílení videí), Flickr (služba pro sdílení fotografií), Tumblr (blogovací platforma) a Get Satisfaction (platforma pro komunikaci se zákazníky).

Jak používat Google Plus s Google Apps účtem – krok za krokem

Google Plus - Přidání sdílených kruhů

Patříte podobně jako já do skupiny lidí, kteří začali používat sociální síť Google Plus s využitím běžného Google účtu, ale nyní by chtěli používat Google Plus prostřednictvím svého Google Apps účtu? Pojďme se podívat, jak lze v několika jednoduchých krocích provést přesun Google Plus na Google Apps účet.