Spustil jsem nový blog Tvoříme obsah

Blog tvoříme obsah

Když jsem začal loni na podzim vytvářet blog Portiscio, zajímalo mě, jestli existují nějaké rady a tipy jak založit a spravovat blog. Naštěstí jsem narazil na několik velmi zajímavých zahraničních blogů, které se problematikou blogování zabývají. V českých internetových luzích a hájích jsem však bohužel žádný aktualizovaný blog s takovouto tématikou nenašel. A tak mě napadlo – co kdybych takovýto blog založil sám. Uplynulo několik měsíců a minulý týden světlo světa spatřily tři články na mém novém blogu Tvoříme obsah.

25 Twitter účtů od Google, které se vyplatí sledovat

Když jsem nedávno procházel svůj Twitter (@zdenekHejl), narazil jsem na několik Twitter účtů od Google, které sleduji. Začalo mě zajímat, jaké všechny Twitter účty Google má a jestli poskytují nějaké zajímavé informace. Stačilo zadat jednoduchý dotaz “google twitter accounts” do vyhledávače a ejhle, Google má samostatnou stránku, kde má vypsané své Twitter účty.

Pražská karta – způsob, jak využít Opencard naplno

Pražská karta - Jak lépe využít Opencard - Komiks 1

Ať už je váš názor na Opencard jakýkoliv, jistě uznáte, že myšlenka, využít ji i jinak než jako tramvajenku, není špatná. Karta, jež slouží rovněž jako průkazka do Městské knihovny nebo pro čerpání nejrůznějších slev v řadě obchodů i kulturních institucí, se však potýká s jedním zásadním nedostatkem – neexistuje možnost, jak mít na jednom místě přehled o všech funkcích, které nabízí.