Jak jsem si zablokoval FeedBurner

Resynchronizace FeedBurner RSS feedu

Když jsem si dnes prohlížel RSS feed Magazínu Portiscio, vyděsilo mě, že se v něm nezobrazily moje dva poslední články o LinkedIn statistikách a o spuštění Google +1. Pátral jsem tedy, čím by to mohlo být způsobeno. Začal jsem nejdříve přemýšlením o tom, co jsem během posledních dnů na webu měnil.

Google spouští PlusOne aneb doporučte zajímavou stránku či reklamu

Google PlusOne tlačítko

Google včera oznámil spuštění svého systému na doporučování zajímavých stránek ve výsledcích vyhledávání a doporučování Google AdWords reklam, který nazval Google +1. Systém funguje na jednoduchém principu. U placených i neplacených výsledků vyhledávání se zobrazí ikona +1, na kterou když kliknete, tak označíte danou stránku či reklamu za pro Vás zajímavou.

Zajímavé LinkedIn statistiky [INFOGRAFIKA]

LinkedIn má 100 milionů uživatelů

LinkedIn je sociální síť spuštěná v roce 2003, která usnadňuje navazování kontaktů mezi odborníky a hledání nových zaměstnanců. Od Facebooku či Twitteru se LinkedIn liší svým byznys zaměřením. Ačkoliv v současnosti nemá LinkedIn tolik uživatelů jako „konkurenční“ sítě, jedná se o jednu z nejrychleji rostoucích sítí – 22. března LinkedIn oznámil, že dosáhl 100 milionů uživatelů. K této příležitosti vznikla i zajímavá infografika.

Analýza klíčových slov v Google Analytics

Zdroje návštěvnosti v Google Analytics

V rámci Google Analytics existuje mnoho přednastavených reportů. Pro základní přehled o návštěvnosti a chování návštěvníků na webu nám jistě tyto reporty budou postačovat. Chceme-li ovšem vyždímat z Google Analytics maximum, musíme se ponořit trochu hlouběji do nitra tohoto systému a využít pokročilejších možností, které nám nabízí. Dnes se podíváme na to, jak lze provádět analýzu klíčových slov, pomocí kterých přišli návštěvníci na náš web z vyhledávačů.

Google bojuje proti nekvalitnímu obsahu aneb Panda nemá ráda farmy

EzineArticles logo

Google Panda update (někdy též Farmer update) je označení, které bylo přiřazeno nejnovější aktualizaci vyhledávacího algoritmu Googlu. Google aktualizaci oznámil 24. 2. 2011 a jejím cílem je zobrazovat ve výsledcích vyhledávání co nejvíce stránek s kvalitním unikátním obsahem a potlačovat stránky s podprůměrným obsahem, obsahové farmy a weby s nadmírou reklamy. Dle slov samotného Googlu tento update ovlivnil téměř 12 % všech hledání.