12 sitelink odkazů ve výsledcích vyhledávání na Google

12 sitelink odkazů ve výsledcích vyhledávání na Google

Když jsem si dnes ráno sedl k počítači, načetl Google a dal se do své pravidelné denní dávky vyhledávání, zpozorněl jsem. Při vyhledávání některých dotazů vypadal výpis výsledků nějak jinak. Bylo to tím, že Google začal zobrazovat více tzv. sitelink odkazů a výrazněji je vizuálně odlišil od zbylých výsledků vyhledávání.

Sitelink odkazy jsou takové doplňující odkazy na další stránky webu, které se zobrazují u hlavního výsledku (většinou se jedná o homepage webu). Umožňují uživateli snadněji se dostat na konkrétnější stránky v rámci struktury webu a rychleji nalézt potřebné informace.

Např. při vyhledávání názvu internetové agentury Optimio, se kterou spolupracuji, se mi zobrazil odkaz na homepage webu a k tomu ještě dalších osm odkazů na stránky s konkrétní nabídkou služeb a informací. Zajímavé je, že sitelink odkazy nepochází pouze z domény www.optimio.cz, ale nachází se zde i odkazy na blog, který běží na doméně seolab.optimio.cz.

Google sitelink odkazy - Optimio

Zkoušel jsem různé vyhledávací dotazy a zjistil jsem, že maximum sitelink odkazů je 12. Jak takový výpis vypadá, se můžete podívat na následujícím screenshotu.

Google sitelink odkazy - Alza

Zobrazuje se vám také tolik sitelinků nebo se jedná opět pouze o testovací provoz, jako tomu bylo letos na jaře?Komentáře

  1. napsal

    Také se mi zobrazují nové sitelinky. Ale zajímavé je, že u některých dotazů se mi prvně zobrazily "staré" sitelinky a asi po 2 sekundách naskočily nové 🙂 Např. KW "czechcomputer"

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku